Czy programy do rozliczenia PIT online są bezpieczne?
Redaktor
phhere.com
Podatnik.Info

Czy programy do rozliczenia PIT online są bezpieczne?

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Rozliczanie PIT przez internet jest ostatnio bardzo modne a w okolicach kwietnia, gdy mija termin na rozliczenie się z fiskusem, zza każdego roku możemy spotkać hasła związane z tematem: rozlicz PIT online, łatwe jak PIT przez internet, PIT-37 online czy deklaracja PIT-37 przez internet. Nagłówki brzmią zachęcająco i dodatkowo kuszą łatwością i szybkością rozliczenia podatku. Czy to jednak jest wystarczająco bezpieczne?

Programy do rozliczania PIT- gdzie trafiają dane?

Kwestia bezpieczeństwa programu PIT to chyba najważniejsza kwestia. Zgodnie z prawem jeśli udostępniliśmy nasze dane w programie do rozliczania PIT online, to nie mogą być one sprzedawane ani przetwarzane.  Wszystkie te kwestie regulują również rygorystyczne wymogi co do ochrony informacji Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO). Co więcej nasze dane zapisane na serwerze programu są nawet bezpieczniejsze niż na naszym komputerze domowym, bowiem serwery posiadają mocne , profesjonalne i certyfikowane systemy zabezpieczeń w przeciwieństwie do komputerów domowych, które zazwyczaj są słabo chronione. Dlatego też dane, które podaliśmy w programie PIT wysyłane są jedynie do właściwego urzędu skarbowego i tylko tam. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu bezpiecznych łączy. Poza tym dane z formularzy PIT-37 są szyfrowane. Dlatego też wypełnianie PIT przez internet jest bardzo bezpieczne.

Program PIT - czy popełnia błędy?

Z kwestią bezpieczeństwa związana jest także poprawność formularzy programu PIT. Warto wiedzieć, że nim programy do rozliczania PIT zostanie oddany do użytkowania przechodzi on surową ocenę księgowych i doradców podatkowych. Dzięki temu pogram PIT jest tak przyjazny dla użytkowników. Nie tylko zawiera wszelkie wymagane pola, jak standardowy formularz PIT–37,ale również sam zlicza kwoty, co jest znacznym ułatwieniem dla podatników. Poza tym program skonstruowany jest tak, by wychwytywać błędy popełnione przez podatnika lub pominięte przez niego pola. Jeśli więc wypełniając program do rozliczenia PIT online popełnimy błąd, możemy być spokojni. Program PIT od razu wychwyci pomyłkę i zasygnalizuje to użytkownikowi stwarzając tym samym szansę na poprawę błędu.

Odpowiedź na pytanie czy programy do rozliczania PIT są bezpieczne jest więcej jednoznaczna: tak, są. Dzięki tej wiedzy nie pozostaje nam, podatnikom, nic innego, jak tylko cieszyć się z możliwości jakie daje nam program PIT.

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Dyrektywa DAC 7 - nowe obowiązki dla operatorów platform cyfrowych