Autoryzacja w ePUAP-ie teraz także kodem z SMS-a
KS
http://sxc.hu/
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

Autoryzacja w ePUAP-ie teraz także kodem z SMS-a

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej to miejsce, gdzie po zalogowaniu się możemy załatwić przez internet wiele urzędowych spraw bez wychodzenia z domu, 24 godziny na dobę. W tym celu założyć trzeba jednak tzw. profil zaufany czyli konto podobne do tego, jakie zakładamy na serwisach społecznościwych.

 Mając profil zaufany można założyć firmę (poprzez platformę CEIDG.gov.pl), sprawdzić lub opłacić składki ZUS, jak również sprawdzić dane zawarte w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Jednak aby taka czynność była bardziej bezpieczna, za każdym razem autoryzujemy ją jednorazowym kodem. Dotychczas taki kod przychodził do użytkownika mailem. Teraz można go otrzymywać również poprzez SMS.

- Rozszerzenie metod autoryzacji profilu zaufanego o SMS zwiększa bezpieczeństwo korzystania z platformy ePUAP. Nieprzypadkowo to jeden z najpopularniejszych, nie tylko w bankowości, sposobów na uwiarygodnienie aktywności użytkownika w internecie – mówi Agnieszka Boboli, dyrektorka Centrum Projektów Informatycznych.

Uruchomienie nowej usługi było możliwe dzięki współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, który udostępnił bramkę SMS do wysyłania kodów autoryzacyjnych.

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
VAT-7, PCC-3 czy PIT-36 można wysłać z domu bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego