Jak założyć gabinet medycyny estetycznej – krok po...
KS
http://sxc.hu/
e-harmonogram.pl

Jak założyć gabinet medycyny estetycznej – krok po kroku

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Piękno i młodość to bardzo perspektywiczne cechy, jeśli chodzi o działalność gospodarczą. Coraz częściej słyszymy o celebrytach, którzy skorzystali z liftingu czy powiększyli usta. Jednak, aby zobaczyć efekty medycy estetycznej nie trzeba na bieżąco przeglądać portali plotkarskich. Nie dziwi nas już bowiem, że sąsiadka poprawiła sobie nos lub gdy przyjaciółka raz w miesiącu korzysta z tzw. zabiegów anti-aging. Powstaje także coraz więcej programów telewizyjnych, w których zabiegi medycyny estetycznej pokazywane są od kuchni i to nie z udziałem znanych osób, ale zwykłych ludzi. Gabinet medycyny estetycznej to więc świetny pomysł na biznes!

Franczyza

Możesz otworzyć własny gabinet lub klinikę w formie franczyzy. Dzielisz się co prawda zyskami, ale o klientów nie musisz się martwić − znana nazwa lub marka jest gwarancją bezpieczeństwa, profesjonalizmu i szerokiego zakresu usług, a to przyciąga. A jeśli do tego, z danej firmy korzystają celebryci, to juz w ogóle sukces murowany. Kto powiedział jednak, że jeśli prowadzisz własny gabinet medycyny estetycznej, Twoje usługi nie będą świadczone przez profesjonalistów na najwyższym poziomie?

Pierwsze kroki

Najpierw zapoznaj się z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 17 lutego 2004 r. w sprawie szczegółowych wymagań sanitarnych, jakim powinny odpowiadać zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, tatuażu i odnowy biologicznej (Dz.U. 2004 nr 31 poz. 273). Do niedawna regulowało ono warunki jakie powinien spełniać lokal, pomieszczenia, wyposażenie, personel, a także określało jakość świadczonych usług. Rozporządzenie już wprawdzie nie obowiązuje, jednak Sanepid wciąż bardzo często przeprowadza pod jego kątem kontrole. A Ty już na starcie określisz pewien pułap, od którego musisz zacząć oraz to, co chciałbyś oferować.

Potem możesz zarejestrować działalność gospodarczą w CEIDG − w urzędzie gminy lub online. Po spełnieniu formalności i przygotowaniu lokalizacji, musisz uzyskać pozytywną opinię Sanepidu co do warunków sanitarnohigienicznych Twojego gabinetu. Możesz również zasięgnąć informacji o zakontraktowaniu z NFZ niektórych zabiegów z oferty. Dopiero kolejnym krokiem może być rozpoczęcie działań promocyjnych, które zachęcą pacjentów.

Dobierz pracowników

Odpowiedni personel to oczywiście połowa sukcesu. Doktor medycyny estetycznej czy Doktor nauk medycznych i dermatologii, który przeprowadzi z pacjentem dokładny wywiad lekarski, poinformuje o danym zabiegu czy pielęgnacji po, to podstawa. Jeśli posiadasz takie wykształcenie, możesz promować gabinet pod własnym nazwiskiem. Gdy natomiast chcesz zatrudnić fachowców, zasięgnij najpierw opinii o danej osobie w środowisku branżowym oraz dokładnie przeanalizuj kwalifikacje, doświadczenie czy przeszkolenie w ramach tzw. Basic Life Support. To dyplom i ciągły rozwój wiedzy gwarantują jakość i wiarygodność usług. I o ile jesteś przekonany o zatrudnianiu profesjonalistów, warto pomyśleć o dodatkowych, okresowych kursach i szkoleniach zarówno dla lekarzy, jak i pracowników administracyjnych. Nie chcesz chyba ponosić kosztów sądowych, w przypadku pozwania przez niezadowoloną klientkę?

Zadbaj o sprzęt

Medycyna estetyczna to również specjalistyczny sprzęt i urządzenia medyczne, preparaty lecznicze, medykamenty i kosmetyki. W zależności od oferowanych usług, musisz się w nie odpowiednio wyposażyć. Warto przemyśleć złożenie wniosku o dotację, dofinansowanie czy kredyt na ten cel. Ponadto, w gabinecie należy prowadzić dokładną dokumentację medyczną z wpisaniem numeru serii preparatu, który jest wykorzystywany w zabiegu i wprowadzany pod skórę pacjenta. Powinieneś także prowadzić monitoring wyników odległych, który pozwoli ocenić bezpieczeństwo i skuteczność danego zabiegu, a w razie niekorzystnego działania spowoduje wycofanie usługi z oferty.

Pamiętaj również o wygodzie pacjentów − komfortowych salach, odpowiednich produktach higienicznych i pielęgnacyjnych czy zawsze pomocnym personelu. Osoba odwiedzająca gabinet lub klinikę musi się czuć bezpiecznie i być przekonanym, że to właśnie jego wygląd oraz zdrowie są najważniejsze.


Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Umowa franczyzy na tle podstawowych kwestii prawa własności intelektualnej i prawa podatkowego