ERASMUS dla przedsiębiorczych
KS
http://sxc.hu/

ERASMUS dla przedsiębiorczych

Program „ERASMUS dla Młodych Przedsiębiorców" pomaga europejskim przedsiębiorcom zdobyć umiejętności niezbędne do założenia lub prowadzenia własnej firmy w Europie.

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Początkujący przedsiębiorcy mają możliwość odbycia stażu w doświadczonych firmach, które pomagają początkującym w zdobywaniu umiejętności koniecznych do prowadzenia małej firmy. Współpraca trwa od 1 do 6 miesięcy. Pobyt ten częściowo finansowany jest przez Komisję Europejską. W projekcie mogą wziąć udział dwie grupy osób. Pierwszą są osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą bądź młodzi przedsiębiorcy, którzy prowadzą swoją firmę nie dłużej niż 3 lata. Drugą grupę stanowią doświadczeni przedsiębiorcy, prowadzący firmy mikro, małe i średnie, z jednego z krajów Unii Europejskiej, którzy zadeklarują chęć przyjęcia stażysty.

Program adresowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, niezależnie od branży w której funkcjonują. Przedsiębiorca sam wybiera zarówno państwo, jak i firmę, w której stażem jest zainteresowany. Przedsiębiorcy (lub potencjalni przedsiębiorcy) zobowiązani są do złożenia życiorysu oraz biznes planu w lokalnym punkcie obsługi przedsiębiorców. Dokumenty składają w lokalnym punkcie obsługi przedsiębiorców.

Na dzień dzisiejszy, w Polsce jedyne „wolne miejsca" zostały w Inqbatorze Poznańskiego Parku Naukowo - Technologicznego. Inicjatywa dla młodych przedsiębiorców będzie jednak kontynuowana: 17 października 2011 r. mija termin na składanie aplikacji przez instytucje zamierzające pełnić funkcję punktów obsługi przedsiębiorców w ramach programu Erasmus. Wybrane podmioty (organizacje publiczne bądź prywatne działające w obszarze obsługi biznesu) będą odpowiedzialne m.in. za rekrutację uczestników, pozyskiwanie firm gotowych do przyjęcia stażystów, weryfikację biznes planów oraz promocję programu ERASMUS. Zainteresowani wyjazdem na staż, bądź przyjęciem stażystów mogą więc spodziewać się rozszerzonej oferty w przyszłym roku - przewidywany termin rozpoczęcia usługi to maj 2012. Organizatorzy planują wyłonienie 7 punktów obsługi przedsiębiorców.

Zachęcamy do korzystania z programu osoby zamierzające zarejestrować działalność gospodarczą, młodych przedsiębiorców oraz instytucje, które zamierzają pełnić funkcję lokalnego punktu obsługi przedsiębiorców.

Przedsiębiorcy (lub osoby planujące zarejestrowanie działalności gospodarczej) niezbędne informacje znajdą TUTAJ i TUTAJ.

Instytucje zainteresowane pełnieniem funkcji lokalnego punktu obsługi przedsiębiorców informacje znajdą TUTAJ.

 

Źródło PKPP Lewiatan

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Staż absolwencki należy rozliczyć za 2010 rok