Dokonując rozliczenia PIT-37 nie zapomnij o kwocie...
Redakcja
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Dokonując rozliczenia PIT-37 nie zapomnij o kwocie przychodu za 2014 rok!

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

 

Aktualny wpis ->>> Nie zapomnij o kwocie przychodu za rok 2016

 

Wydrukuj swój PIT lub złóż go w chmurze na swoim koncie w Podatnik.info
 

Błąd związany z brakiem rozpoznania danych identyfikacyjnych podatnika powstaje po stronie Ministerstwa Finansów i Podatnik.info nie ma na niego żadnego wpływu. Informacje wpisane w programie PIT pro 2017/2018 w rozliczenie PIT-37 lub innego rodzaju zeznanie podatkowe (PIT-28, PIT-36L, PIT-36, PIT-38 i PIT-39) muszą dokładnie zgadzać się z danymi posiadanymi przez resort, ponieważ używane są do potwierdzenia tożsamości podatnika. Przypomnijmy, że ministerialny system identyfikuje podatnika na podstawie:
 

 • imienia,
 • nazwiska,
 • daty urodzenia,
 • nr PESEL lub NIP,
 • kwoty przychodu za 2014 r.Często Polacy wpisują nieprawidłową kwotę przychodu za poprzedni rok rozliczeniowy. Dlatego dokładnie należy sprawdzić, czy kwota przychodu za 2014 r. (rozliczana na początku ubiegłego, 2015 r.), podawana w kroku wysyłania zeznania do systemu e-deklaracje jest prawidłowa.


W następujące pole należy wpisać kwotę przychodu za 2014 r. (zaznaczone na czerwono na poniższym zdjęciu).


W tym celu podatnik musi odnaleźć PIT złożony rok temu i przepisać kwotę przychodu widniejącą na zeszłorocznym formularzu.


Aby uniknąć tego typu kłopotów, warto zadbać o przeznaczenie swojego rocznego rozliczenia PIT do druku i przechowywać go w domowym archiwum. Jednak zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem będzie zapisanie deklaracji rocznej na swoim koncie w portalu Podatnik.info. Będzie ona przechowywana w specjalnie do tego celu przygotowanym Centrum Podatnika. Dzięki temu użytkownik będzie miał do niej dostęp w dowolnie wybranym przez siebie momencie, z każdego miejsca na świecie.


Natomiast jeżeli w ubiegłym roku zostało złożone więcej niż jedno zeznanie podatkowe, to wtedy należy przepisać tylko jedną z kwot przychodu z dowolnie wybranego PIT-u. Oznacza to, że nie wolno przepisywać zsumowanych kwot z kilku zeznań.


Oprócz tego gdy w zeszłym roku podatnik nie składał żadnej deklaracji, to w takim przypadku musi wpisać w pole wartość 0 (słownie: zero).
 

Rozlicz swój PIT w kilka minut z Podatnik.info


Szybko i wygodnie można to zrobić za pomocą programu PIT pro 2017/2018 od Podatnik.info. Dlatego nie zwlekaj i w prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem stworzonym przez nasz portal podatkowy. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.
 

Dzięki temu zyskujesz:
 

 • Darmowy program za 0 zł
 • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
 • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
 • Szybki zwrot nadpłaty podatku
 • Wszystkie aktualne druki PIT 2015/2016 wraz załącznikami
 • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Moje Centrum Podatnika)Pamiętaj!
 Korzystając z programu PIT pro 2015/2016 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2017/2018.Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Aktualna wersja programu PIT pro 2015/2016 gotowa! Podatnicy mogą rozliczyć PIT za 2015 rok