Gorące tematy
W jaki sposób rozliczasz się z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 276 głosów
72%

używam programu do PITów

198 głosów
22%

samodzielnie

62 głosów
2%

z pomocą rodziny lub znajomych

6 głosów
4%

zlecam to księgowemu lub doradcy podatkowemu

10 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Do kiedy złożyć PIT za 2019? To ostatnie dni!
http://sxc.hu/
podatnik.info

Do kiedy złożyć PIT za 2019? To ostatnie dni!

Do kiedy należy złożyć zeznanie podatkowe za 2019 rok w 2020 roku? Rząd zdecydował o przedłużeniu terminu składania deklaracji PIT do końca maja. Zmiany zostały wprowadzone w związku z nowymi regulacjami dotyczącymi poruszania się w przestrzeni publicznej, które zostały wprowadzone w celu zwalczania epidemii wirusa SARS-COV-2. Czy termin ten obowiązuje wszystkich?

Przejdź do akapitów:


Do kiedy złożyć deklarację PIT za 2019?


Ogłoszony przez rząd szeregiem rozporządzeń stan epidemii wprowadza zmiany także w kwestii terminu składania zeznania podatkowego za 2019 rok do urzędu skarbowego do końca maja 2020 roku. Wydłuża to o miesiąc możliwość złożenia prawidłowej deklaracji PIT. Zmiana ta jest szczególnie ważna dla przedsiębiorców, którzy samodzielnie muszą wypełnić i rozliczyć PIT. 


26 marca 2020 roku rząd oficjalnie zadeklarował, że nie będzie pociągał podatników do odpowiedzialności wynikającej z prawa podatkowego, o ile poprawna deklaracja podatkowa zostanie złożona do 31 maja 2020 rok. Co to w praktyce oznacza? Mamy o jeden miesiąc dłużej na rozliczenie z fiskusem!


PIT dla przedsiębiorców − do kiedy i jak?


Nowy termin 31 maja to ukłon w stronę nas wszystkich. 


A rozliczyć możemy się na kilka sposobów, choć nie każdy z nich jest tak atrakcyjny, jak mogłoby się wydawać. Zarówno przedsiębiorcy, jak i zwykli podatnicy mogą skorzystać z tradycyjnych metod składania deklaracji podatkowej za pośrednictwem poczty. Nie jest to jednak najprostsza i najszybsza metoda. Znacznie bardziej opłacalne i skuteczniejsze jest skorzystanie z dostępnych programów do rozliczania PIT przez Internet. Programy te są o tyle pomocne, że pomagają w wykonaniu wszystkich obliczeń, a także podpowiadają, z jakich ulg możesz skorzystać. 


Z jakiego programu skorzystać?


Użytkownicy jednogłośnie przyznają, że jednym z najlepszych i najbezpieczniejszych programów jest podatnik.info. Powodów jest kilka, a do najważniejszych zaliczamy:

  • Łatwość obsługi,

  • Intuicyjny interfejs,

  • Wartościowe podpowiedzi,

  • UPO będące gwarancją dostarczenia,

  • Rekomendację Ministerstwa Finansów.

Do kiedy składa się PIT − prawo podatkowe


Według obowiązującego prawa podatkowego, większość podatników ma czas na złożenie odpowiedniej deklaracji PIT do ostatniego dnia kwietnia (jeżeli jest to dzień wolny od pracy, termin zostaje przesunięty na następny dzień roboczy). 


Choć w ostatnich latach terminy składania rocznych zeznań podatkowych zostały ujednolicone, część podatników, zwłaszcza przedsiębiorców, była zobowiązana do złożenia odpowiedniej deklaracji podatkowej do końca lutego, a właściwie do 2 marca 2020 roku. Takie zeznanie podatkowe musieli złożyć podatnicy rozliczający się na podstawie ryczałtu, czyli deklaracji PIT-28. 


Nie czekaj i już dziś rozlicz swój PIT! Postaw na sprawdzony i w pełni bezpieczny program, dzięki któremu łatwo i dokładnie rozliczysz swoje zeznanie podatkowe. Powodzenia!


Loading Comments