Do kiedy PIT w 2020? Rozliczenie PIT za 2019? Terminy
Redakcja
pixabay.xom
podatnik.info

Do kiedy PIT w 2020? Rozliczenie PIT za 2019? Terminy

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

To, który z nich należy wybrać, zależy od rodzaju osiągniętych przychodów i ich źródła. Nie wszystkie formularze składamy jednak w tym samym terminie. Sprawdź jakie terminy obowiązują w 2020 roku.

 

Przejdź do następnych akapitów:


Do kiedy PIT 2020 za 2019

Pierwsza grupa podatników ma czas na rozliczenie do końca stycznia. 

31 stycznia w piątek upływa czas na przesłanie:

Większość Polaków rozlicza się z fiskusem do końca kwietnia. 30 kwietnia, w czwartek będzie ostatni dzień na przekazanie do Urzędu następujących formularzy:

W latach, kiedy ostatni dzień kwietnia wypada w sobotę lub niedzielę, termin złożenia PIT przesuwany jest na następny dzień roboczy. Taka sytuacja zdarzy się ponownie w 2022 roku, kiedy to czas na złożenie PIT będzie do 2 maja.Do kiedy pracodawca musi przekazać PIT w 2020 roku

Pracodawcy zobowiązani się do złożenia PIT do Urzędu Skarbowego w formie elektronicznej do 31 stycznia 2019 roku.

 

Pracodawcy, którzy wybierają elektroniczną formę rozliczeń, mają czas na złożenie deklaracji do 28 lutego, który w 2020 roku wypada w piątek.

 

Koniec lutego to również czas na przekazanie PIT-11 pracownikowi.

 

Termin złożenia PIT 2020 – nadanie pocztą a złożenie przez Internet

PIT można przekazać do urzędu na kilka sposobów. Wiele osób nadal udaje się do urzędu osobiście, gdzie otrzymuje kopię zeznania z pieczątką, że zostało ono przyjęte. Niektóre urzędy skarbowe wprowadziły także automaty, do których należy wrzucić zeznanie, po czym również otrzymuje się potwierdzenie. W ostatnich dniach kwietnia godziny otwarcia urzędów często zostają wydłużone, tak by każdy miał szansę na terminowe rozliczenie.

 

Osoby, które zechcą wysłać PIT pocztą, powinny wybrać list polecony, ponieważ tylko taka forma gwarantuje uzyskanie potwierdzenia nadania. W przypadku tej formy wysyłki PIT-u, liczy się data stempla pocztowego na przesyłce. Podatnicy, którzy wyślą PIT 30 kwietnia dotrzymają więc terminu, niezależnie od tego, kiedy rzeczywiście list wpłynie do urzędu. Jeśli jednak ktoś zdecyduje się na wysłanie zeznania kurierem, decydująca będzie data wpłynięcia przesyłki do urzędu. W tym przypadku warto zamówić kuriera nieco wcześniej.

 

Jedną z najwygodniejszych i najszybszych form rozliczenia, jest wysyłka PIT przez Internet. Dzięki specjalnym programom do PIT lub systemowi na stronach Ministerstwa Finansów można wypełnić i nadać deklarację online, bez konieczności wychodzenia z domu.

 

Jeśli w 2020 roku ktoś zostawi rozliczenie na ostatnią chwilę, pozostaje mu nadanie przesyłki w całodobowej poczcie, albo wysłanie zeznania przez Internet. Ostateczny termin na przekazanie PIT mija bowiem o północy.

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
PIT 2018/2019 - do kiedy i jak rozliczyć? Kiedy zwrot podatku? Jaka kwota wolna od podatku?