Gorące tematy
Czy podatnicy dojeżdżający do pracy służbowym autem powinni płacić podatek?
Wyniki sondażu: sondaż 414 głosów
63%

Tak

260 głosów
35%

Nie

144 głosów
2%

Nie mam zdania

10 głosów
Kalendarz podatnika
15 tysięcy nowych miejsc pracy dla księgowych
Redakcja
http://sxc.hu/

15 tysięcy nowych miejsc pracy dla księgowych

Podziel się tym artykułem:   

Absolwenci kierunków ekonomicznych mogą odetchnąć z ulgą. Pojawił się bowiem plan utworzenia około 15 tysięcy nowych miejsc pracy dla księgowych. Z taką ofertą, skierowaną głównie do osób, które ukończyły studia na kierunkach ekonomicznych, wyszły duże klastry biznesowe.

W Polsce działa obecnie 300 centrów świadczących usługi dla firm. Prawie wszystkie zamierzają zatrudnić w tym roku nowych pracowników. Wśród nich znajdują się między innymi Infosys z Łodzi, Hewlet-Packard z Wrocławia czy Capgemini z Krakowa. Wspólnie planują stworzyć od 200 do 400 nowych miejsc pracy.


Grupą, która w największym stopniu może liczyć na miejsca pracy, są absolwenci wyższych uczelni, którzy ukończyli kierunki techniczne lub finansowe. Ponadto spore zainteresowanie wśród pracodawców będą wzbudzać absolwenci filologii, zarówno tych najbardziej popularnych (germanistyka czy anglistyka), jak również hungarystyka, bohemistyka czy slawistyka. Wynika to z faktu, że coraz częściej klientami centrów funkcjonujących w Polsce, są firmy z nowych krajów członkowskich UE.

 

Warto zaznaczyć, że niektóre firmy takie jak Hewlett-Packard czy Xerox, przygotowują nowe systemy motywacyjne dla swoich pracowników w obawie przed odpływem specjalistów po otwarciu niemieckiego rynku pracy. Tamtejsze firmy już zapowiedziały rekrutacje, w wyniku których planują zatrudnić ponad 66 tys. informatyków. Pracownicy z kilkuletnim stażem będą mogli liczyć na prawie dwa razy większe zarobki, niż te oferowane w Polsce.

 

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
  

Podziel się tym artykułem: