PIT - podatek dochodowy od osób fizycznych

VAT - podatek od towarów i usług

Jaka jest najkorzystniejsza forma opodatkowania?
Wyniki sondażu: sondaż 2 głosów
50%

skala podatkowa

1 głosów
0%

podatek liniowy

0 głosów
50%

ryczałt

1 głosów
0%

karta podatkowa

0 głosów
Kalendarz podatnika
Chmura tagów

Podatnik.info – Portal Podatkowy dla każdego Podatnika

Podatki są nieodłącznym elementem naszego życia. Szczególnie PIT. Cały proces wypełniania PIT za pośrednictwem internetu jest bardzo prosty, darmowy i nie wymaga podpisu kwalifikowanego. Jedyne co musisz przygotować, aby wysłać formularz drogą elektroniczną, to kwotę przychodu, jaka widniała w deklaracji podatkowej za 2018 rok oraz kilka danych osobowych.


Rozliczenie PIT 2018/2019


Zastanawiasz się pewnie, czy użycie programu do PIT to aby najbardziej bezpieczny sposób na dokonanie rozliczenia? Oczywiście. W celach bezpieczeństwa wszystkie dane przesyłane przez internet są ściśle szyfrowane, a dodatkowo urząd skarbowy wymaga weryfikacji podanych przez użytkownika informacji. Aby przesłać dokument pod adres właściwej placówki, należy podać następujące dane:


Zapewnia to doskonałą ochronę danych osobowych podatnika. W ten sposób nareszcie skończyły się czasy, kiedy trzeba było udawać się osobiście do urzędu skarbowego w celu dokonania rozliczenia. Dziś wystarczy komputer, dostęp do internetu i portal podatkowy Podatnik.info, który udostępnia podatnikom całkowicie darmowy program PIT Pro 2018/2019.


Progi podatkowe. Jakie w 2018 roku?


W 2018 roku progi podatkowe pozostaną bez zmian. Obecnie wynoszą: 18 i 32 proc. Przy czym pierwszy próg (18%) obowiązuje do kwoty 85 528 zł, z kolei drugi próg (32%) zapłacimy, jeśli nasze dochody przekroczyły w 2018 roku sumę 85 528 zł. Oczywiście podwyższony próg dotyczy wyłącznie zarobków przekraczających wartość 85 528 zł. Wszelkie dochody do wysokości tej wartości są objęte stawką 18%.


Natomiast wysokość kwoty wolnej od podatku w rozliczeniu PIT za 2018 rok nie ulegnie zmianie – jeżeli podatnik w ubiegłym roku zarobił mniej niż 3089 zł, to nie zapłaci podatku dochodowego od osób fizycznych. Ale ma obowiązek złożyć w urzędzie skarbowym deklarację podatkową – najwygodniej wypełniając PIT online z portalem podatkowym Podatnik.info.


Program PIT 2018


Jaki program wybrać, by rozlicznie z PIT online było bezpiecznie i skutecznie? Najlepiej taki, który posiada rekomendacje Ministerstwa Finansów lub Polskiego Instytutu Księgowości, a jednocześnie jest w pełni kompatybilny z systemem e-Deklaracje Ministerstwa Finansów. Warto zwrócić uwagę również na to, czy dane są szyfrowane za pomocą certyfikatu SSL i czy program do PIT posiada system inteligentnych podpowiedzi, co ogranicza ryzyko popełnienia błędów rachunkowych oraz aktualną bazę formularzy.

×

Nieaktualna przeglądarka

Drogi użytkowniku,

używana przez Ciebie przeglądarka internetowa jest przestarzała. W celu gwarancji bezpieczeństwa Twoich danych, zalecamy uaktualnić przeglądarkę lub pobrać jedną z nowoczesnych przeglądarek internetowych dostępnych pod adresami:

FirefoxFirefox ChromeChrome OperaOpera

Jeżeli chcesz rozliczyć PIT nie martiwąc się o wersję przeglądarki internetowej, możesz również pobrać Program PIT Pro na swój komputer tutaj