Dostałem PIT-11. Co dalej?
Jan Kowalski
http://sxc.hu/
podatnik.info

Dostałem PIT-11. Co dalej?

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Wszystkie informacje PIT-11, jeżeli otrzymałeś ich więcej niż 1, trafiają do jednej deklaracji PIT. Zobacz, jak złożyć zeznanie podatkowe za 2019 rok. 


Przejdź do akapitów:


PIT-11 − co to jest?


Do końca lutego pocztą lub za pośrednictwem maila otrzymać powinieneś informacje podatkową PIT-11 od płatnika. Płatnikiem nazywany jest zazwyczaj pracodawca lub zleceniodawca, a więc osoby, które wypłacają Ci wynagrodzenie i tym samym odprowadzają odpowiedni podatek do urzędu skarbowego. Pracodawcy do końca stycznia 2020 roku musieli przesłać informacje o odprowadzonych za Ciebie składkach od urzędu skarbowego. Do końca lutego informację te przekazać powinni Tobie właśnie na druku PIT-11. 


Ilość druków PIT-11 zawsze odpowiadać powinna liczbie źródeł dochodu, o ile nie prowadzisz działalności gospodarczej. Nie oznacza to jednak, że do każdego druku PIT-11 wypełnia się oddzielną deklarację np. PIT-37. Podane na informacjach PIT-11 sumy dodaje się i na dopiero na podstawie tego wyniku oblicza się podatek dochodowy, który należy zapłacić lub podatek, który państwo musi zwrócić Tobie. 


PIT-11 i co dalej?


Jeżeli otrzymałeś PIT-11 sprawa jest już bardzo prosta. Płatnik dopełnił swojego obowiązku podatkowego i teraz tylko musisz wybrać odpowiednią deklarację podatkową, uzupełnić rubryki deklaracji, dobrać ewentualnie odpowiednie ulgi i wysłać swoje zeznanie podatkowe do urzędu skarbowego. 


Co zatem powinieneś zrobić w kolejnym kroku? W obecnej sytuacji najlepszym sposobem na rozliczenie deklaracji PIT jest droga elektroniczna. W Internecie znajduje się całe mnóstwo programów, które Ci w tym pomogą, a jednym z najbardziej docenianych jest podatnik.info.


Dlaczego akurat podatnik.info? Powodów jest wiele. Pierwszym z nich jest fakt, iż jest to w pełni bezpieczny system, który posiada rekomendację Ministerstwa Finansów a jednocześnie jest w pełni kompatybilny z systemem Ministerstwa Finansów. Dla Ciebie oznacza to, że program do PIT 2019/2020 został sprawdzony przez ekspertów i zawiera wyłącznie najbardziej aktualną bazę formularzy PIT.


Kolejną kwestią jest fakt, iż to bardzo prosty w obsłudze program, dzięki czemu rozliczysz się w kilka minut. Bez problemów i bez stresu. System przeprowadzi Cię krok po kroku przez cały program, a co najważniejsze – pozwoli na uwzględnienie wszystkich możliwych ulg, które Ci przysługują. W ten sposób zyskasz pewność, że możliwie najkorzystniej wyjdziesz z tej sytuacji.


Co więcej, podatnik.info dokonuje w większości obliczenia samodzielnie, dzięki czemu unikniesz ewentualnych błędów, które mogłyby wymagać poprawy. Przekonaj się sam i nie zwlekaj! Im szybciej rozliczysz deklaracje, tym szybciej otrzymasz ewentualny zwrot podatku, a więc pieniądze na Twoim koncie. Wybierz najlepszy program do rozliczeń, aby cieszyć się spokojem i wygodą!


Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Ostatnia chwila na złożenie PIT. Jaka kara dla spóźnialskich?