PIT złożony po terminie, - które ulgi stracisz?
Kamil Sztandera
http://sxc.hu/
Podatnik.info

PIT złożony po terminie, - które ulgi stracisz?

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Termin złożenia PIT mija 31 stycznia i 30 kwietnia

Większość podatników musi rozliczyć się z fiskusem do 30 kwietnia 2014 r. Dotyczy to osób wypełniających zeznania PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39. Natomiast termin złożenia PIT-28 przez ryczałtowców upływa 31 stycznia 2014 r.
Niestety co roku wiele osób dostarcza do urzędu zeznanie podatkowe po upływie ustawowych terminów. Najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy jest zwyczajne niedbalstwo. Dla niektórych podatników może to oznaczać utratę prawa do skorzystania z przysługujących im przywilejów.

Podatnik traci prawo do preferencyjnego rozliczenia

Złożenie w urzędzie skarbowym deklaracji rocznej po 30 kwietnia 2014 r. definitywnie pozbawia podatników możliwości rozliczenia się wspólnie z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko. Należy pamiętać, że dotyczy to zarówno przypadku, w którym doręczyliśmy zeznanie roczne po upływie ustawowego terminu, jak i gdy chcemy dokonać jego korekty. Oznacza to, że bezpowrotnie utraciliśmy prawo do skorzystania z dwóch ww. preferencji.
Na szczęście ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych pozwala nam na skorzystanie z innych ulg i odliczeń, nawet w przypadku rozliczenia się z fiskusem po upływie ustawowego terminu. W takim przypadku wystarczy złożyć korektę zeznania podatkowego, wskazując w niej przysługujące nam preferencje (m. in. wykazywaną w druku PIT/O ulgę prorodzinną, rehabilitacyjną czy darowiznę z tytułu honorowo oddanej krwi). Należy pamiętać, że formularz PIT/O stanowi załącznik do zeznań PIT-28, PIT-36 i PIT-37.

Wypełnij PIT online w terminie

Skuteczną metodą na dotrzymanie ustawowych terminów jest złożenie zeznania rocznego przez internet. Można to zrobić np. za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2013 od Podatnik.info. Intuicyjny system pomoże nami łatwo i szybko wypełnić poszczególne pola deklaracji podatkowej.

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Jakie leki można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej?