Ulga na dzieci PIT za 2013 r. – nie każdy rodzic...
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Ulga na dzieci PIT za 2013 r. – nie każdy rodzic wychowujący jedno dziecko może ją odliczyć!

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Odlicz ulgę na dziecko w PIT online

Ulga w podatku dochodowym od osób fizycznych z tytułu wychowywania dzieci od 1 stycznia 2013 r. nie przysługuje każdej osobie wychowującej jedno dziecko. Przypomnijmy, że kwota odliczenia wynosi 92,67 zł miesięcznie na dziecko (1112,04 zł rocznie). Mogą z niego skorzystać podatnicy rozliczający się według skali podatkowej (stawki 18 i 32 proc.) w zeznaniach PIT-36 i PIT-37. Należy dołączyć do nich formularz PIT/O. Łatwo i szybko rodzic może odliczyć ulgę na dziecko za pomocą programu PIT pro 2013 od Podatnik.info.

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj!
Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.

Ulga prorodzinna przysługuje, jeżeli:

  • roczne dochody podatnika nie przekroczyły kwoty 56 tys. zł, - dotyczy podatnika niepozostającego w związku małżeńskim, w tym także przez część roku,
  • roczne dochody podatnika i jego małżonka nie przekroczyły łącznie kwoty 112 tys. zł,
  • roczne dochody podatnika będącego osobą samotnie wychowującą dziecko nie przekroczyły kwoty 112 tys. zł.

Przykłady odliczenia ulgi prorodzinnej dla rodziców wychowujących jedno dziecko


Przykład 1

Państwo Zawadzcy pozostający w związku małżeńskim w lipcu 2013 r. zostali rodzicami. Łączne dochody obojga małżonków wyniosły 65 tys. zł.

W takim przypadku kwota ulgi prorodzinnej wyniesie 463,35 zł (5 x 92,67 zł).

Przykład 2

Pani Barbara Dąbrowska i Andrzej Karwowski nie są małżeństwem. W maju urodziło im się dziecko. W lipcu Pani Barbara i Pan Andrzej zawarli związek małżeński. Pani Barbara osiągnęła w 2013 roku dochody w wysokości 40 tys. zł, a jej małżonek 100 tys. zł.

W tym przypadku kwota ulgi wyniesie 741,36 zł (8 x 92,67 zł). Małżeństwo nie trwało przez cały 2013 r., tak więc przy ustalaniu prawa do ulgi należy uwzględnić limit dochodu w wysokości 56 tys. zł w odniesieniu do każdego z rodziców.

W konsekwencji z ulgi prorodzinnej może skorzystać jedynie Pani Barbara, ponieważ jej roczne zarobki mieszczą się w limicie uprawniającym do odliczenia.

Przykład 3

Państwo Dembowscy wychowywali wspólnie małoletniego syna i byli małżeństwem do kwietnia 2013 roku (w kwietniu jeden z małżonków zmarł). Roczne dochody drugiego z małżonków wyniosły 105 tys. zł.

W tym przypadku podatnik, jako osoba samotnie wychowująca dziecko ma prawo do skorzystania z ulgi prorodzinnej, ponieważ jego roczne zarobki nie przekroczyły kwoty 112 tys. zł.

Ponadto z nowymi limitami odliczeń na jedno lub więcej dzieci w roku podatkowym możecie Państwo zapoznać się w tabelce znajdującej się w artykule pt. „Ulga prorodzinna na nowych zasadach”.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Dobrze zarabiający rodzice jedynaków mają ostatnią okazję aby zmniejszyć podatek