Rozliczenie PIT a podatek VAT
Redakcja
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Rozliczenie PIT a podatek VAT

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Do kiedy PIT?

Standardowo podatnik musi złożyć zeznanie roczne do 2 maja. Taki obowiązek mają osoby rozliczające się w zależności od źródeł uzyskiwanych dochodów na drukach PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39. Należy jednak pamiętać, że osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem ewidencjonowanym składają deklarację PIT-28 do 31 stycznia. W tym samym terminie tego rodzaju formularzy urząd skarbowy wymaga także od osób osiągających przychody z najmu lub dzierżawy rozliczanej ryczałtowo.

W prosty sposób można to zrobić za pomocą całkowicie darmowego programu PIT Pro 2015/2016 od Podatnik.info. Przy użyciu aplikacji szybko i łatwo wypełnimy rozliczenie roczne, a następnie drogą elektroniczną nasza deklaracja dotrze do urzędu. Dodatkowo możemy odliczyć przysługujące ulgi i darowizny. Ponadto dzięki funkcjonalnościom systemu zminimalizujemy ryzyko popełnienia błędów rachunkowych.

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2015/2016. Dołącz do grona 6 315 489 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2015/2016 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2015/2016 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2015/2016.

Druk VAT-7 najpopularniejszą deklaracją VAT

W podatku od towarów i usług wyróżniamy okresy rozliczeniowe miesięczne (deklaracja VAT-7) oraz kwartalne (deklaracje VAT-7K i VAT-7D).

  • VAT-7 składają podatnicy, o których mowa w art. 15 ustawy, obowiązani do składania deklaracji za okresy miesięczne, zgodnie z art. 99 ust. 1 ustawy.
  • VAT-7K składają mali podatnicy, o których mowa w art. 2 pkt 25 ustawy, rozliczający podatek za okresy kwartalne, zgodnie z art. 99 ust. 2 lub 3 ustawy, niemający obowiązku płacenia zaliczek na podatek za okresy miesięczne.
  • VAT-7D składają podatnicy inni niż mali, rozliczający podatek za okresy kwartalne, zgodnie z art. 99 ust. 3 ustawy oraz podatnicy, którzy w ciągu roku podatkowego przekroczą kwoty, o których mowa w art. 2 pkt 25 ustawy.


Dla wielu podatników VAT powyższe przepisy są zbyt skomplikowane. Duże problemy sprawia ewidencjonowanie sprzedaży na kasie fiskalnej czy rozliczanie faktur. Dodatkowo spore kłopoty przysparza przygotowane druku noty korygującej. Dlatego podatnicy nie rozliczają się z fiskusem samodzielnie, ale korzystają z profesjonalnych usług biur rachunkowych lub doradców podatkowych.

Często jest to uzasadnione ze względu na fakt, że głównym źródłem finansowania działalności wielu firm jest zwrot podatku VAT. Ewentualne jego zakwestionowanie przez urząd skarbowy może być przyczyną kłopotów finansowych przedsiębiorstwa. Zatem trudno się dziwić, że podatnicy VAT wolą korzystać z usług profesjonalistów, którzy pomagają im w codziennych kontaktach z fiskusem.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
e-Deklaracje, czyli odejście od formularzy papierowych dostępna w Programie PIT Pro