Podatki 2013 a ulga na dziecko
Kamil Sztandera
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Podatki 2013 a ulga na dziecko

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Podatek na dziecko, a raczej odliczenie ulgi od podatku

Wielu podatników poszukując w internecie informacji o uldze na dziecko (zwanej inaczej ulgą prorodzinną) wpisuje w wyszukiwarki różnego rodzaju nie do końca prawidłowe frazy, jak np. podatek na dziecko. Najprawdopodobniej wynika to z faktu, że ulgę prorodzinną odlicza się od podatku, a nie dochodu. Może z niej skorzystać podatnik rozliczający się wyłącznie według skali podatkowej (18 i 32 proc.), na każde małoletnie dziecko, jeżeli w roku podatkowym:

  • wykonywał władzę rodzicielską;
  • pełnił funkcję opiekuna prawnego, jeżeli dziecko z nim zamieszkiwało;
  • sprawował opiekę poprzez pełnienie funkcji rodziny zastępczej na podstawie orzeczenia sądu lub umowy zawartej ze starostą.


Wykazuje się ja w załączniku PIT/O, który należy następnie dołączyć do zeznania PIT 36 lub PIT-37. Szczegółowe kwoty przysługujące podatnikom z tytułu ulgi prorodzinnej w rozliczeniu za 2013 r. prezentuje poniższa tabela.

Z ulgi na dzieci skorzystało w rozliczeniu za 2012 r. 4 334 367 podatników, co stanowiło ponad 18 proc. wszystkich osób rozliczających się z fiskusem. Łączna kwota odliczeń wyniosła 5 mld 698,5 mln zł i przypadła na 6 167 386 dzieci. Przeciętna kwota odliczenia na podatnika wyniosła 1315 zł, a przeciętna suma odliczona na dziecko 924 zł.

Obliczenie podatku i skorzystanie z ulgi na dzieci ułatwi program PIT online

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj!
Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Ulga na dzieci PIT za 2013 r. – nie każdy rodzic wychowujący jedno dziecko może ją odliczyć!