Podatki 2013 a ulga na dziecko
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Podatki 2013 a ulga na dziecko

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Podatek na dziecko, a raczej odliczenie ulgi od podatku

Wielu podatników poszukując w internecie informacji o uldze na dziecko (zwanej inaczej ulgą prorodzinną) wpisuje w wyszukiwarki różnego rodzaju nie do końca prawidłowe frazy, jak np. podatek na dziecko. Najprawdopodobniej wynika to z faktu, że ulgę prorodzinną odlicza się od podatku, a nie dochodu. Może z niej skorzystać podatnik rozliczający się wyłącznie według skali podatkowej (18 i 32 proc.), na każde małoletnie dziecko, jeżeli w roku podatkowym:

  • wykonywał władzę rodzicielską;
  • pełnił funkcję opiekuna prawnego, jeżeli dziecko z nim zamieszkiwało;
  • sprawował opiekę poprzez pełnienie funkcji rodziny zastępczej na podstawie orzeczenia sądu lub umowy zawartej ze starostą.


Wykazuje się ja w załączniku PIT/O, który należy następnie dołączyć do zeznania PIT 36 lub PIT-37. Szczegółowe kwoty przysługujące podatnikom z tytułu ulgi prorodzinnej w rozliczeniu za 2013 r. prezentuje poniższa tabela.

Z ulgi na dzieci skorzystało w rozliczeniu za 2012 r. 4 334 367 podatników, co stanowiło ponad 18 proc. wszystkich osób rozliczających się z fiskusem. Łączna kwota odliczeń wyniosła 5 mld 698,5 mln zł i przypadła na 6 167 386 dzieci. Przeciętna kwota odliczenia na podatnika wyniosła 1315 zł, a przeciętna suma odliczona na dziecko 924 zł.

Obliczenie podatku i skorzystanie z ulgi na dzieci ułatwi program PIT online

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2013. Dołącz do grona 4 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2013/2014 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj!
Korzystając z programu PIT pro 2013 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2013.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Dobrze zarabiający rodzice jedynaków mają ostatnią okazję aby zmniejszyć podatek