Jak wypełnić PIT-37? Instrukcja
Jak wypełnić PIT-37 - Instrukcja PIT-37
Podatnik.Info

Jak wypełnić PIT-37? Instrukcja

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

To z tych źródeł powinniśmy wcześniej otrzymać PIT- 11, który jest kluczowym dokumentem do wypełnienia deklaracji PIT-37.

 

PIT-37 online. Dlaczego warto

Wypełnienie PIT online zajmuje kilka minut. I warto skorzystać z tej opcji. Dlaczego? Oto kilka powodów:

  • Wypełnianie PIT online zajmuje około 5 minut
  • Nie trzeba wychodzić z domu
  • Program do rozliczenia z fiskusem jest całkowicie darmowy
  • Program jest całkowicie bezpieczny
  • Z wypełnienia PIT online skorzystało już prawie 10 milionów Polaków.

 

Łatwe, jak PIT przez internet

 Jak wypełnić zeznanie podatkowe przez internet?  Oto instrukcja krok po kroku:

  • Przygotuj dokumenty: ważny jest wcześniej wspomniany PIT -11. Poza tym jeśli po raz pierwszy rozliczamy PIT przez internet konieczne będzie podanie danych z dowodu osobistego. Musimy znać również kwotę przychodu z PIT 2018 (czyli za rok 2017)
  • Pobierz darmowy program do rozliczania deklaracji PIT online lub zaloguj się w serwisie. Oba sposoby są równie łatwe i szybkie w obsłudze.
  • Podążaj za programem. Rozliczanie PIT-37 przez internet jest bardzo proste i intuicyjne. Wystarczy podążać za wskazówkami. Poza tym po wprowadzeniu danych program za nas liczy kwoty a jeśli zdarzy się nam pomyłka lub ominiemy wymagane pole, program zwróci nam na to uwagę.
  • Autoryzuj dane: właśnie do tego celu konieczna jest znajomość kwoty przychodu za poprzedni rok podatkowy. Nie należy się zatem martwić o posiadanie podpisu elektronicznego, bowiem podanie kwoty dochodu z ostatniego PIT-37 jest wystarczające do autoryzacji danych.
  • Odbierz i zachowaj UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Ten dokument należy zachować na wypadek kontroli z urzędu skarbowego. Najlepiej zachować go na dysku lub też wydrukować i dołączyć do poprzednich zeznań podatkowych.

Pamiętaj o kwocie wolnej od podatku

Rozliczając się samemu czyli korzystając z PIT przez internet pamiętajmy o możliwościach, jakie dają nam przepisy podatkowe. Warto wiedzieć, że w tym roku podatkowym ( za 2018rok PIT2019), kwota wolna od podatku wynosi 8001 zł, czyli jest o 2 tys. wyższa niż w poprzednich latach. Poza tym podatnikom przysługuje szereg ulg: od podatku możemy odliczyć np. wydatki na internet czy te na rehabilitację.

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Jak wypełnić PIT-37? Jakie dane są niezbędne w PIT-37 2019?