Jak rozliczyć PIT przez telefon? Rozlicz się z PIT APP...
Beata Michoń
FreeImages
Podatnik.Info

Jak rozliczyć PIT przez telefon? Rozlicz się z PIT APP już dziś!

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

 

Jedyną czynnością, jaką użytkownik PIT APP będzie musiał wykonać, jest zrobienie zdjęcia otrzymanego od pracodawcy druku. Jak rozlicza się PIT za pomocą tego rozwiązania?

  

Jak rozlicza się PIT w oparciu o technologię OCR?

Nowo powstała metoda automatycznego rozliczenia podatku dochodowego wykorzystuje system OCR (optical character recognition) – optyczne rozpoznawanie znaków. Oprogramowanie to służy do rozpoznaniu liter, cyfr i symboli ze zdjęcia bądź skanu, i przetworzenie ich na tekst w postaci cyfrowej. Do tej pory, technologia ta służyła głównie w celach archiwizacyjnych w instytucjach, przechowujących znaczną ilość dokumentacji, obecnie znajduje coraz szersze zastosowanie.

W przypadku aplikacji PIT APP, rolą systemu OCR jest samodzielne przeniesienie właściwych kwot z PIT-11 do PIT-37 i automatyczne podsumowanie wygenerowanych wartości. Jedynym zadaniem podatnika jest wówczas sfotografowanie otrzymanego od pracodawcy dokumentu i uzupełnienie zeznania podatkowego o dane, do których program nie ma dostępu: rodzaj składanego zeznania (indywidualne, wraz z małżonkiem, samotny rodzic niepełnoletniego dziecka) oraz informacje weryfikacyjne, takie jak wysokość zarobków z 2017 roku.

  

Jak rozlicza się PIT na telefonie komórkowym?

Mechanika rozliczenia PIT przez internet przy pomocy dedykowanej na smartfony aplikacji nie różni się niczym od swojej starszej wersji na komputery osobiste. Za wyjątkiem największej zmiany, którą bez wątpienia jest możliwość uzupełnienia większości deklaracji podatkowej za pomocą jednego zdjęcia, ogólna procedura złożenia formularza nie uległa zmianie. Podatnik wciąż ma obowiązek podania swoich danych weryfikacyjnych, jak również jest on zobligowany do zachowania Urzędowego Poświadczenia Odbioru, stanowiącego dowód wypełnienia procedur po stronie podatnika.

   

Pamiętaj o edycji swojego zeznania

Podatnik nie traci możliwości uzupełnienia deklaracji podatkowej o należne mu ulgi: zarówno te od podatku, jak i te od dochodu. O ile wysokość potrąconych składek zostaje uwzględniona z samego PIT-11, tak pozostałe należne nam odpisy (ulga rehabilitacyjna bądź ulga internetowa) można odpisać samodzielnie w oparciu o właściwe faktury i rachunki.

Jak rozlicza się deklarację PIT-37 przy pomocy aplikacji PIT APP? Sprawdź sam! Program ten jest dostępny na platformę Android całkowicie za darmo, a roczne rozliczenie podatkowe przy jego asyście jest może zostać wypełnione w zaledwie parę minut. Skorzystaj z rozwiązań, opracowanych przez autorów Programu PIT Pro i uczyń obowiązek podatkowy prostszym niż kiedykolwiek! 

 

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Rozliczenie PIT-38 bez formularza PIT-8C. Czy jest to możliwe w PIT 2019/2020?