Gorące tematy
Czy umowy o dzieło należy oskładkować składkami ZUS?
Wyniki sondażu: sondaż 480 głosów
34%

Tak

162 głosów
58%

Nie

276 głosów
8%

Zależy od wysokości zarobków

37 głosów
1%

Nie mam zdania

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Jak prawidłowo odliczyć wydatki na leki w ramach ulgi...
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Jak prawidłowo odliczyć wydatki na leki w ramach ulgi rehabilitacyjnej?

Wiele osób niepełnosprawnych wypełniających druk PIT-37 lub PIT-36 i PIT-28 ma problem z prawidłowym odliczeniem wydatków przeznaczonych na zakup leków.

Urząd skarbowy - PIT-37, PIT-36 i PIT-28 osoby niepełnosprawnej wielokrotnie zawiera błędy

 

Aktualny wpis ->>> Ulga na leki   

 

Organy skarbowe często kwestionują prawidłowość odliczeń dokonywanych przez podatników w ramach ulgi rehabilitacyjnej. Do jednych z najczęstszych błędów należy odliczanie świadczeń powyżej ustalonego przez ustawodawcę limitu. W przypadku leków z ulgi mogą skorzystać jedynie te osoby, u których suma miesięcznych wydatków na ich zakup przekroczy kwotę 100 zł, a odliczeniu podlega wyłącznie nadwyżka ponad tę kwotę. Należy pamiętać, że nie można sumować środków przeznaczonych na zakup medykamentów w jednym miesiącu z wydatkami poniesionymi w kolejnym miesiącu.

Przykład

Pan Jan w styczniu 2017 r. wydał na leki kwotę w wysokości 80 zł, następnie w lutym 130 zł, a w marcu i kwietniu po 200 zł, to w rocznym rozliczeniu PIT może odliczyć kwotę 230 zł, czyli sumę kwot obliczanych jako nadwyżkę wydatków poniesionych w danym miesiącu, a kwotą 100 zł.

Źródło: Opracowanie własne Podatnik.info

Natomiast można w jednym miesiącu dokonać zakupu leków na dłuższy okres. Warto o tym pamiętać, ponieważ nabycie prawa do ulgi liczy się od momentu faktycznego poniesienia wydatku, a nie daty, w której zakupione leki zostaną zużyte.

Wypełnienie PIT-37, PIT-36 i PIT-28 przez internet może przyspieszyć czas oczekiwania na zwrot wydatków na leki

Złożenie zeznania podatkowego drogą elektroniczną może sprawić, że znacznie szybciej urząd skarbowy przekaże przysługującą nam kwotę w związku z poniesieniem wydatków na zakup leków w ramach ulgi rehabilitacyjnej. Dlatego nie zwlekaj i w prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2017/2018. Dołącz do grona 9 000 000 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2017/2018 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)Podatnik.info 

Loading Comments