Jak długo trzeba czekać na otrzymanie UPO?
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Jak długo trzeba czekać na otrzymanie UPO?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Podatnik, aby mieć stuprocentową pewność złożenia e-PIT, musi otrzymać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Traktowane jest ono na równi z dowodem nadania listu poleconego w placówce Poczty Polskiej czy złożeniem zeznania w formie papierowej bezpośrednio w urzędzie skarbowym. Zgodnie z przepisami na jego wydanie Ministerstwo Finansów ma dobę, licząc od momentu przesłania przez nas deklaracji za pośrednictwem internetu. Przeważnie resort dostarcza podatnikowi UPO w ciągu kilku godzin od chwili wpłynięcia e-PIT do fiskusa.

W prosty sposób e-PIT można wypełnić za pomocą programu PIT PRO 2015/2016.

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2015/2016. Dołącz do grona 6 315 489 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2015/2016 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj!
Korzystając z programu PIT pro 2015/2016 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2015/2016.  

Przykra niespodzianka może jednak spotkać te osoby, które będą składać e-PIT tuż przed północą 2 maja. Jeżeli nie zadbają one o odpowiednio wcześniejsze przesłanie e-deklaracji, nie uda im się uniknąć niepokoju związanego z ryzykiem przekroczenia terminu rocznego rozliczenia. Stanie się tak, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie otrzymają one UPO np. w wyniku popełnienia błędu podczas wpisywania swoich danych identyfikacyjnych, a więc: imienia, nazwiska, daty urodzenia, nr identyfikatora podatkowego (PESEL lub NIP) oraz kwoty przychodu z zeznania za 2014 r. Dane identyfikacyjne służą do podpisu e-PIT i są traktowane na równi z certyfikowanym podpisem elektronicznym.

Tak więc jeśli przesłane przez nas zeznanie będzie zawierało błędy formalne, to nie otrzymamy UPO i możemy nie zdążyć dostarczyć do urzędu poprawionej deklaracji przed końcem kwietnia. Podobnie jeżeli prześlemy e-PIT kilka minut przed północą 30 kwietnia i w ciągu 24 godzin nie otrzymamy UPO. Oznacza to, że nie złożyliśmy zeznania i dokonana przez nas korekta będzie dokonana po upływie ustawowego terminu przewidzianego na rozliczenie roczne. W konsekwencji na podatnika mogą zostać nałożone sankcje karno-skarbowe. 


Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
UPO niezbędnikiem podatnika