Jak długo trzeba czekać na otrzymanie UPO?
Redakcja
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Jak długo trzeba czekać na otrzymanie UPO?

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Podatnik, aby mieć stuprocentową pewność złożenia e-PIT, musi otrzymać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Traktowane jest ono na równi z dowodem nadania listu poleconego w placówce Poczty Polskiej czy złożeniem zeznania w formie papierowej bezpośrednio w urzędzie skarbowym. Zgodnie z przepisami na jego wydanie Ministerstwo Finansów ma dobę, licząc od momentu przesłania przez nas deklaracji za pośrednictwem internetu. Przeważnie resort dostarcza podatnikowi UPO w ciągu kilku godzin od chwili wpłynięcia e-PIT do fiskusa.

W prosty sposób e-PIT można wypełnić za pomocą programu PIT PRO 2015/2016.

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2015/2016. Dołącz do grona 6 315 489 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2015/2016 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj!
Korzystając z programu PIT pro 2015/2016 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2015/2016.  

Przykra niespodzianka może jednak spotkać te osoby, które będą składać e-PIT tuż przed północą 2 maja. Jeżeli nie zadbają one o odpowiednio wcześniejsze przesłanie e-deklaracji, nie uda im się uniknąć niepokoju związanego z ryzykiem przekroczenia terminu rocznego rozliczenia. Stanie się tak, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie otrzymają one UPO np. w wyniku popełnienia błędu podczas wpisywania swoich danych identyfikacyjnych, a więc: imienia, nazwiska, daty urodzenia, nr identyfikatora podatkowego (PESEL lub NIP) oraz kwoty przychodu z zeznania za 2014 r. Dane identyfikacyjne służą do podpisu e-PIT i są traktowane na równi z certyfikowanym podpisem elektronicznym.

Tak więc jeśli przesłane przez nas zeznanie będzie zawierało błędy formalne, to nie otrzymamy UPO i możemy nie zdążyć dostarczyć do urzędu poprawionej deklaracji przed końcem kwietnia. Podobnie jeżeli prześlemy e-PIT kilka minut przed północą 30 kwietnia i w ciągu 24 godzin nie otrzymamy UPO. Oznacza to, że nie złożyliśmy zeznania i dokonana przez nas korekta będzie dokonana po upływie ustawowego terminu przewidzianego na rozliczenie roczne. W konsekwencji na podatnika mogą zostać nałożone sankcje karno-skarbowe. 


Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
UPO niezbędnikiem podatnika