Dziecko kończy edukację. Jak odliczyć ulgę na dzieci?
Redakcja
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Dziecko kończy edukację. Jak odliczyć ulgę na dzieci?

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Zasadniczo w sytuacjach, kiedy dziecko zamierza kontynuować naukę po otrzymaniu świadectwa z ukończonej szkoły, ulga przysługuje za wszystkie miesiące roku podatkowego, włączając w to miesiące wakacyjne. 

W przypadku maturzysty, który nie zamierza kontynuować kształcenia na studiach wyższych lub w szkole policealnej, ulga przysługuje rodzicom bądź opiekunom do końca sierpnia roku, w którym zdawał on maturę. Jeśli natomiast dziecko rozpocznie kolejny etap kształcenia, ulga będzie przysługiwać za wszystkie miesiące roku podatkowego. 

W przypadku studentów studiów dwustopniowych (licencjackich i magisterskich), ulga przysługuje za wszystkie miesiące roku podatkowego tylko w sytuacji, jeśli dziecko zakwalifikowało się na drugi etap studiów bezpośrednio po złożeniu dyplomu studiów pierwszego stopnia. W przypadku niekontynuowania studiów bądź przerwy, niezależnie od długości jej trwania, ulga obowiązuje do końca miesiąca, w którym dziecko złożyło egzamin dyplomowy. 

W prosty sposób podatnicy mogą rozliczyć i wypełnić zeznanie podatkowe za pomocą całkowicie darmowego programu PIT Pro 2015 od Podatnik.info.


Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Rozliczenie PIT. Opieka naprzemienna z podwójną premią