Brak PIT-11  nie zwalnia z obowiązku złożenia zeznania...
Redakcja
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Brak PIT-11 nie zwalnia z obowiązku złożenia zeznania podatkowego

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Możliwa korekta zeznania wobec braku PIT-11

PIT-11 stanowi dla podatnika informację o dochodach oraz o pobranych przez płatnika zaliczkach na podatek dochodowy w roku podatkowym. Należy pamiętać, że brak otrzymania od pracodawcy powyższego formularza nie zwalnia pracownika z obowiązku rozliczenia się z urzędem skarbowym do 2 maja.

Jeżeli dotychczas nie otrzymaliśmy PIT-11, musimy jak najszybciej skontaktować się z pracodawcą w celu wyjaśnienia tej sytuacji. Dzięki temu płatnik powinien wręczyć nam formularz, na podstawie którego zdążymy wypełnić roczny PIT przed 2 maja. Jeżeli jednak tak się nie stanie, to podatnik i tak ma obowiązek złożyć zeznanie roczne w powyższym terminie w urzędzie skarbowym.

W takim przypadku podatnik musi samodzielnie obliczyć dochód i należny fiskusowi podatek. Może to zrobić np. na podstawie wszystkich posiadanych przez siebie dokumentów, takich jak wyciągi z własnego rachunku bankowego , które będą pomocne w ustaleniu wysokości wynagrodzenia netto. Dodatkowo przydatne w odliczeniu wysokości zaliczek na podatek i składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne będą druki ZUS RMUA. Jeżeli popełnimy błąd w zeznaniu rocznym, to będzie nam przysługiwało prawo do złożenia korekty. Natomiast płatnikowi za nie doręczenie podatnikowi w terminie druku PIT-11 grozi kara grzywny.

Program do PIT pomoże w rozliczeniu z fiskusem

Wygodnym rozwiązaniem dla osób, które mimo zbliżającego się terminu złożenia zeznania (2 maja), nadal nie otrzymały od pracodawcy PIT-11, będzie rozliczenie się z fiskusem drogą elektroniczną. Wypełnienie PIT przez internet pozwoli podatnikowi uniknąć niedogodności związanych z koniecznością stania w długich kolejkach w urzędzie skarbowym, które każdego roku są notorycznym zjawiskiem w ostatnich dniach kwietnia. Zeznanie roczne na podstawie posiadanych przez siebie dokumentów można wypełnić np. za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2015/2016.

W prosty sposób rozlicz się już dziś darmowym programem PIT pro 2015/2016. Dołącz do grona 6 315 489 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2015/2016 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2015/2016 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2015/2016.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
PIT-11 wyślij przez internet