Cena za uczestnictwo wraz z materiałami wynosi 999 zł. Dla stałych Uczestników szkoleń organizowanych przez Instytut Studiów Podatkowych cena za uczestnictwo wynosi 899 złwraz z materiałami.
DARMOWY PROGRAM DO PIT 2024/2025
Cena za uczestnictwo wraz z materiałami wynosi 999 zł. Dla stałych Uczestników szkoleń organizowanych przez Instytut Studiów Podatkowych cena za uczestnictwo wynosi 899 złwraz z materiałami.
Zapisy zakończone
Organizator: Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy
NASZE SZKOLENIA SĄ BEZ VAT!
Szanowni Państwo
Szkolenie w zakresie angielskiego języka podatkowego (Tax Language) ma na celu nie tylko zaznajomić uczestników z podstawową terminologią podatkową (Key Tax Terms), ale również wskazać na te obszary angielskiego języka podatkowego, które sprawiają najwięcej kłopotów. Dotyczy to w szczególności terminów związanych z deklaracjami podatkowymi (Tax Forms), problematyką interpretacji podatkowych (Tax Interpretations), orzeczeń podatkowych (Tax Rulings), czy odwołań w sprawach podatkowych (Tax Appeals). Dla celów tego szkolenia wykorzystano oryginalne materiały i dokumenty publikowane przez amerykański urząd skarbowy (Internal Revenue Service), brytyjski urząd skarbowy (HM Revenue&Customs) oraz dokumenty Unii Europejskiej dotyczące problematyki podatkowej.
Proponowane szkolenie jest kierowane głównie do doradców podatkowych, głównych księgowych, dyrektorów finansowych, pracowników izb skarbowych, audytorów i firm audytorskich oraz osób, które w ramach swych obowiązków służbowych stykają się problematyką podatkową w języku angielskim.
Znajomość języka angielskiego osób uczestniczących w szkoleniu – minimum średni poziom zaawansowania, wymagana jest przynajmniej bierna znajomość języka – wysokie kwalifikacje językowe będą bardzo pomocne, nie są jednak niezbędnym warunkiem wstępnym.
Szkolenie prowadzi:
Roman Kozierkiewicz - Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego SGPiS (obecnie SGH), były pracownik Instytutu Finansów i Banku Handlowego S.A. w Warszawie, były doradca w firmie International Development Group w Waszyngtonie, stypendysta Delhi School of Economics, Delhi University. Autor artykułów na temat finansów i handlu zagranicznego oraz słowników specjalistycznych z zakresu szeroko pojmowanego biznesu, w tym rachunkowości, audytu i podatków. Prowadził specjalistyczne szkolenia językowe w zakresie Financial English m.in. na studium podyplomwym na Uniwersytecie Gdańskim, dla tłumaczy zrzeszonych w Bałtyckim Stowarzyszeniu Tłumaczy oraz TEPIS (w Sosnowcu), dla Wydawnictwa Wolterskluwer (Warszawa) oraz brał udział w prezentacjach organizowanych przez British Council dla osób ubiegających się o Certificate of Financial Language (Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław).