Pierwszy raz rozliczasz samodzielnie PIT przez internet?...
http://sxc.hu/
podatnik.info

Pierwszy raz rozliczasz samodzielnie PIT przez internet? Sprawdź, jak to zrobić!

Spis treści:

Dlaczego warto rozliczyć PIT przez internet?

Rząd wprowadził możliwość złożenia deklaracji PIT bez konieczności wizyt w urzędzie skarbowym, a nawet księgowej. Rozwiązaniem problemu związanego z opóźnieniami spowodowanymi brakiem czasu lub wiedzy niezbędnej do samodzielnego wypełnienia deklaracji jest możliwość rozliczenia PIT online. Za pomocą specjalnego programu rozliczysz swoją deklarację samodzielnie, nawet jeżeli robisz to po raz pierwszy. Obsługa takich programów jest bardzo prosta i intuicyjna. Dlatego też każdy powinien sobie z nią poradzić.

Jeżeli zdecydujesz się na samodzielne rozliczenie PIT przez internet, otrzymasz szczegółowe instrukcje na temat składania deklaracji krok po kroku. Dzięki temu nie musisz posiadać żadnej specjalistycznej wiedzy, by poradzić sobie z tym zadaniem. Jedną z największych zalet PIT-u przez internet jest całodobowy dostęp do wszystkich funkcji. Deklarację możesz złożyć o dowolnej godzinie. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób pracujących w godzinach otwarcia fiskusa lub pracy księgowego.

Jak rozliczyć PIT przez internet?

Każdy pracodawca ma obowiązek dostarczyć pracownikowi PIT-11. Większość z nich decyduje się na formę elektroniczną. Na podstawie formularza PIT-11 jesteś w stanie samodzielnie wypełnić i złożyć deklarację przez internet, nawet jeżeli robisz to po raz pierwszy.

Możesz skorzystać z darmowych programów do rozliczania deklaracji PIT., m.in. z programu PIT PRO na Podatnik.info. Dzięki nim skrócisz czas poświęcony na formalności, a cały proces przebiegnie bez stresu.

To rozwiązanie odciąża podatnika od wielu obowiązków oraz przyspiesza proces składania deklaracji. To doskonałe wyjście dla spóźnialskich! Jeżeli jest 30 kwietnia, a Ty nadal nie dostarczyłeś swojej deklaracji, program do rozliczania PIT online, pozwoli Ci to zrobić w kilka minut.

Gdzie rozliczyć PIT przez internet?

Jednym z rozwiązań, na które warto zwrócić uwagę, jest darmowy program Podatnik.info. Dzięki niemu możesz rozliczyć się z urzędem skarbowym na trzy sposoby. Pierwszy polega na wprowadzeniu wszystkich informacji z PIT-11 do systemu i wygenerowaniu właściwej deklaracji. Ten sposób może być jednak zbyt czasochłonny w przypadku osób pracujących w kilku miejscach.

W takich przypadkach doskonałym może być drugi sposób, czyli wprowadzenie odpowiedzi na kilka prostych pytań. Następnie na podstawie udzielonych informacji zostanie wygenerowany odpowiedni dokument PIT. Trzecie rozwiązanie polega na samodzielnym wypełnieniu deklaracji PIT, która następnie zostanie zweryfikowana przez system Podatnik.info.

Każde z tych rozwiązań ułatwi Ci dopełnienie obowiązków względem fiskusa. Jakie będzie najlepsze? Na to pytanie warto odpowiedzieć sobie samodzielnie.

Loading Comments
Gorące tematy
Czy podatnicy dojeżdżający do pracy służbowym autem powinni płacić podatek?
Wyniki sondażu: sondaż 414 głosów
63%

Tak

260 głosów
35%

Nie

144 głosów
2%

Nie mam zdania

10 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także