Korekta PIT-37 przez internet
Redakcja
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Korekta PIT-37 przez internet

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Przejdź do akapitów:

Korekta deklaracji podatkowej e-PIT pozwala uniknąć wizyty w urzędzie skarbowym

Prawo do złożenia korekty zeznania podatkowego stanowi jeden z podstawowych przywilejów podatnika. PIT-37 należy skorygować niezależnie od tego, czy pomyliliśmy się na swoją korzyść, czy fiskusa. W prosty sposób można to zrobić np. za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2023/24 od Podatnik.info.

Dlatego nie zwlekaj i już dziś rozlicz się, a może chcesz złożyć korektę darmowym programem PIT pro 2023/2024. Dołącz do grona zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)
  • Możliwość szybkiego złożenia korekty zeznania podatkowego


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2023/2024 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Korekta zeznania podatkowego również nie stanowi problemu. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2023/2024.

W celu dokonania korekty zeznania podatkowego na etapie podglądu formularza PIT-37 trzeba zaznaczyć ręcznie kwadrat korekty znajdujący na pierwszej stronie powyższej deklaracji podatkowej, tuż nad sekcją danych podatnika. Spowoduje to dołączenie formularza ORD-ZU (uzasadniamy w nim przyczynę dokonywania korekty PIT-37), który następnie należy uzupełnić. Dalsza procedura nie różni się od standardowego składania zeznania podatkowego drogą elektroniczną.

Dzięki takiemu rozwiązaniu podatnik nie musi udawać się do właściwego według miejsca zamieszkania urzędu skarbowego z papierową wersją formularza PIT-37 w celu dokonania jego korekty. Ponadto ponowne wypełnienie zeznania podatkowego za pomocą intuicyjnego programu PIT pro 2023/2024 nie zmusi nas do konieczności skorzystania z przygotowanej przez Ministerstwo Finansów instrukcji o nazwie PIT-37 broszura informacyjna, która liczy kilka stron i dla wielu osób jest niezrozumiała ze względu na zbyt formalny język.

Kiedy możemy dokonać korekty PIT-37?

Skorygować zeznanie PIT-37 możemy w okresie 5 lat licząc od końca roku, w którym upłynął termin płatności podatku. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest przypadek, kiedy w sprawie naszego zeznania toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa. Korekta zeznania jest wówczas niemożliwa.

Najczęstszą przyczyną dokonywania korekty PIT-37 jest pośpiech podatnika i wynikające z tego literówki oraz błędy rachunkowe. Dodatkowo często zapominamy o skorzystaniu z przysługujących nam ulg podatkowych, które można odliczyć po skorygowaniu zeznania rocznego. Oprócz tego w wielu przypadkach nie czytamy przed wypełnieniem PIT-37 instrukcji przygotowanych przez fiskusa. Dlatego tym bardziej warto rozliczyć się drogą elektroniczną przy użyciu sprawdzonych aplikacji, które pomogą nam uniknąć błędów w e-PIT. Pozwoli to ominąć urząd skarbowy i znacznie przyspieszy złożenie deklaracji PIT-37.


Podatnik.info 

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
PESEL czy NIP, - który z identyfikatorów podatnik powinien wpisać w PIT?