Gorące tematy
Z jakich środków powinno być finansowane leczenie Polaków?
Wyniki sondażu: sondaż 27 głosów
67%

W całości ze składki zdrowotnej

18 głosów
11%

W całości z prywatnych środków pacjenta

3 głosów
22%

Po połowie ze składki zdrowotnej i z prywatnych środków pacjenta

6 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Korekta PIT-37 przez internet
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Korekta PIT-37 przez internet

Przejdź do akapitów:

Korekta e-PIT pozwala uniknąć wizyty w urzędzie skarbowym

Prawo do złożenia korekty zeznania podatkowego stanowi jeden z podstawowych przywilejów podatnika. PIT-37 należy skorygować niezależnie od tego, czy pomyliliśmy się na swoją korzyść, czy fiskusa. W prosty sposób można to zrobić np. za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2019/2020 od Podatnik.info.

Dlatego nie zwlekaj i już dziś rozlicz się lub złóż korektę darmowym programem PIT pro 2019/2020. Dołącz do grona 13 135 061 zadowolonych Polaków i prześlij PIT do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online.

Dzięki temu zyskujesz:

  • Darmowy program za 0 zł
  • Wysyłkę PIT przez internet (e-deklaracje)
  • Gwarancję bezpieczeństwa za pomocą technologii SSL Certum
  • Szybki zwrot nadpłaty podatku
  • Wszystkie aktualne druki PIT 2018/2019 wraz załącznikami
  • Dostęp do PIT 365 dni w roku z dowolnego miejsca i urządzenia (Chmura PIT)


Pamiętaj! Korzystając z programu PIT pro 2018/2019 otrzymujesz nieograniczony dostęp do swoich deklaracji z możliwością intuicyjnego i szybkiego rozliczenia w zaledwie 5 minut. W każdym momencie możesz wydrukować swój PIT lub wysłać online do urzędu skarbowego bez kolejek. Skorzystaj z doświadczenia ekspertów i rozlicz swój PIT programem PIT pro 2019/2020.

W celu dokonania korekty zeznania na etapie podglądu formularza PIT-37 trzeba zaznaczyć ręcznie kwadrat korekty znajdujący na pierwszej stronie powyższej deklaracji podatkowej, tuż nad sekcją danych podatnika. Spowoduje to dołączenie formularza ORD-ZU (uzasadniamy w nim przyczynę dokonywania korekty PIT-37), który następnie należy uzupełnić. Dalsza procedura nie różni się od standardowego składania zeznania podatkowego drogą elektroniczną.

Dzięki takiemu rozwiązaniu podatnik nie musi udawać się do właściwego według miejsca zamieszkania urzędu skarbowego z papierową wersją formularza PIT-37 w celu dokonania jego korekty. Ponadto ponowne wypełnienie zeznania podatkowego za pomocą intuicyjnego programu PIT pro 2019/2020 nie zmusi nas do konieczności skorzystania z przygotowanej przez Ministerstwo Finansów instrukcji o nazwie PIT-37 broszura informacyjna, która liczy kilka stron i dla wielu osób jest niezrozumiała ze względu na zbyt formalny język.

Kiedy możemy dokonać korekty PIT-37?

Skorygować zeznanie PIT-37 możemy w okresie 5 lat licząc od końca roku, w którym upłynął termin płatności podatku. Oznacza to, że korektę deklaracji podatkowej złożonej za 2019 r. podatnik ma prawo dokonać do końca 2021 r. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest przypadek, kiedy w sprawie naszego zeznania toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa.

Najczęstszą przyczyną dokonywania korekty PIT-37 jest pośpiech podatnika i wynikające z tego literówki oraz błędy rachunkowe. Dodatkowo często zapominamy o skorzystaniu z przysługujących nam ulg podatkowych, które można odliczyć po skorygowaniu zeznania rocznego. Oprócz tego w wielu przypadkach nie czytamy przed wypełnieniem PIT-37 instrukcji przygotowanych przez fiskusa. Dlatego tym bardziej warto rozliczyć się drogą elektroniczną przy użyciu sprawdzonych aplikacji, które pomogą nam uniknąć błędów w e-PIT.


Podatnik.info 

Loading Comments
Zainteresuje cię także