Jak rozliczyć PIT za 2019 przez Internet?
Jan Kowalski
http://sxc.hu/
podatnik.info

Jak rozliczyć PIT za 2019 przez Internet?

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Przejdź do akapitów:

Jak rozliczyć się przez Internet? Skorzystaj z bezpłatnego programu


W dobie walki z epidemią koronawirusa SARS-COV-2 najbezpieczniejszą metodą złożenia zeznania podatkowego, jest wysłanie PIT przez Internet. W ten sposób bez konieczności wychodzenia z domu, czyli wizyty w urzędzie czy na poczcie, szybko złożysz właściwe rozliczenie. 


Skorzystanie z bezpłatnego programu do rozliczenia deklaracji to najlepsza metoda, ponieważ za sprawą tego sposobu, uwzględnisz wszystkie ulgi, które Ci przysługują. Oto, czego potrzebujesz na start – aby wszystko rozpocząć:

  • PESEL lub NIP

  • Datę urodzenia

  • Kwotę przychodu z jednej z pozycji z rozliczenia za 2018 rok

  • Kwotę przychodu z jednej pozycji z informacji od płatników z 2019 roku (Ważne! Nie sumuj kwot przychodu!)

  • Kwota nadpłaty lub do zapłaty podatku z 2018 roku

Rozliczenie przez program podatnik.info 


To prosty system na rozliczenie PIT nie tylko dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej, a więc uzyskują przychody na podstawie umowy o pracę, umowy o dzieło, umowy zlecenie, wykonywania praw autorskich czy zbycia udziałów w spółkach. Program podatnik.info sprawdzi się również dla innych podatników, którzy zechcą rozliczyć się przez internet.


Na jakie aspekty zwracać uwagę wybierając program do rozliczenia deklaracji PIT?


W sieci dostępnych jest mnóstwo programów, dlatego też trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby wybrać ten właściwy. Mamy tu na myśli w pełni bezpieczny i skuteczny. 


Aby rozliczenie Twojej deklaracji obyło się bez żadnych problemów, postaw na program, który posiada rekomendację Ministerstwa Finansów lub Polskiego Instytutu Księgowości, a jednocześnie jest w pełni kompatybilny z systemem e-Deklaracje Ministerstwa Finansów. O czym to świadczy? Oznacza to, że program do PIT 2019/2020 został sprawdzony przez ekspertów i zawiera wyłącznie najbardziej aktualną bazę formularzy PIT.


Kwestia, na którą należy zwrócić uwagę to również to, czy dane są szyfrowane za pomocą certyfikatu SSL. Gwarantuje nam to bezpieczeństwo. Strony internetowe i programy, które z niego korzystają, gwarantują, że przesyłane rozliczenie PIT jest nieczytelne dla każdego, kto mógłby się do nich dostać. Jedynie końcowy odbiorca, czyli Urząd Skarbowy – może je odszyfrować i wykorzystać do prawidłowego rozliczenia podatków.


Dobry program do rozliczeń PIT to taki, który posiada system inteligentnych podpowiedzi. Tak przygotowany system, prowadzi użytkownika krok po kroku – wskazuje kolejne pola do wypełnienia, podpowiada co i w jaki sposób uzupełnić, a także zwraca uwagę na ewentualne błędy. Co więcej, dobry program do PIT sam dokonuje większości obliczeń, dzięki czemu ogranicza ryzyko popełnienia błędów rachunkowych. 


Powodzenia!


Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Dlaczego warto rozliczać się przez Internet? Poznaj zalety tego rozwiązania!