Jak rozliczyć PIT za 2019 przez Internet?
http://sxc.hu/
podatnik.info

Jak rozliczyć PIT za 2019 przez Internet?

Przejdź do akapitów:

Jak rozliczyć się przez Internet? Skorzystaj z bezpłatnego programu


W dobie walki z epidemią koronawirusa SARS-COV-2 najbezpieczniejszą metodą złożenia zeznania podatkowego, jest wysłanie PIT przez Internet. W ten sposób bez konieczności wychodzenia z domu, czyli wizyty w urzędzie czy na poczcie, szybko złożysz właściwe rozliczenie. 


Skorzystanie z bezpłatnego programu do rozliczenia deklaracji to najlepsza metoda, ponieważ za sprawą tego sposobu, uwzględnisz wszystkie ulgi, które Ci przysługują. Oto, czego potrzebujesz na start – aby wszystko rozpocząć:

  • PESEL lub NIP

  • Datę urodzenia

  • Kwotę przychodu z jednej z pozycji z rozliczenia za 2018 rok

  • Kwotę przychodu z jednej pozycji z informacji od płatników z 2019 roku (Ważne! Nie sumuj kwot przychodu!)

  • Kwota nadpłaty lub do zapłaty podatku z 2018 roku

Rozliczenie przez program podatnik.info 


To prosty system na rozliczenie PIT nie tylko dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej, a więc uzyskują przychody na podstawie umowy o pracę, umowy o dzieło, umowy zlecenie, wykonywania praw autorskich czy zbycia udziałów w spółkach. Program podatnik.info sprawdzi się również dla innych podatników, którzy zechcą rozliczyć się przez internet.


Na jakie aspekty zwracać uwagę wybierając program do rozliczenia deklaracji PIT?


W sieci dostępnych jest mnóstwo programów, dlatego też trzeba wiedzieć, na co zwrócić uwagę, aby wybrać ten właściwy. Mamy tu na myśli w pełni bezpieczny i skuteczny. 


Aby rozliczenie Twojej deklaracji obyło się bez żadnych problemów, postaw na program, który posiada rekomendację Ministerstwa Finansów lub Polskiego Instytutu Księgowości, a jednocześnie jest w pełni kompatybilny z systemem e-Deklaracje Ministerstwa Finansów. O czym to świadczy? Oznacza to, że program do PIT 2019/2020 został sprawdzony przez ekspertów i zawiera wyłącznie najbardziej aktualną bazę formularzy PIT.


Kwestia, na którą należy zwrócić uwagę to również to, czy dane są szyfrowane za pomocą certyfikatu SSL. Gwarantuje nam to bezpieczeństwo. Strony internetowe i programy, które z niego korzystają, gwarantują, że przesyłane rozliczenie PIT jest nieczytelne dla każdego, kto mógłby się do nich dostać. Jedynie końcowy odbiorca, czyli Urząd Skarbowy – może je odszyfrować i wykorzystać do prawidłowego rozliczenia podatków.


Dobry program do rozliczeń PIT to taki, który posiada system inteligentnych podpowiedzi. Tak przygotowany system, prowadzi użytkownika krok po kroku – wskazuje kolejne pola do wypełnienia, podpowiada co i w jaki sposób uzupełnić, a także zwraca uwagę na ewentualne błędy. Co więcej, dobry program do PIT sam dokonuje większości obliczeń, dzięki czemu ogranicza ryzyko popełnienia błędów rachunkowych. 


Powodzenia!


Loading Comments
Gorące tematy
Do kiedy z reguły rozliczasz się z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 979 głosów
4%

do 31 stycznia

39 głosów
17%

do 15 lutego

167 głosów
27%

do 31 marca

269 głosów
51%

do 30 kwietnia

504 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także