Aplikacja E-Deklaracje Desktop już nie działa
Redakcja
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Aplikacja E-Deklaracje Desktop już nie działa

Darmowy program do rozliczania PIT 2023/2024

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

 1. Z końcem 2021 r. rządowa aplikacja e-Deklaracje Desktop przestała być aktualizowana i nie są tam dodawane nowe druki podatkowe.
 2. Wciąż jest dostępna usługa e-Deklaracje, na której mamy dostęp do formularzy interaktywnych wysyłanych przez usługę Twój e-PIT poprzez zalogowanie się poprzez e-Urząd Skarbowy.
 3. Obecnie ogólnie dostępną platformą do rozliczania podatku dla osób fizycznych jest Twój e-PIT, w którym możesz znaleźć druki od płatników i wypełnić swoją deklarację. W wielu przypadkach urząd skarbowy uzupełnia za Ciebie zeznanie roczne. W tym wypadku wystarczy wykazać przysługujące Ci ulgi oraz podać numer OPP na 1,5% podatku.
 4. Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnych programów do rozliczania PIT, wyposażonych w aktualne druki i intuicyjny interfejs. Podatnik. info to bezpłatny program, w którym szybko załatwisz formalności z fiskusem.

E-deklaracja Desktop wycofana

Wielu podatników korzystało z udogodnienia, jakim są E-deklaracje Desktop. Dzięki nim każdy miał na wyciągnięcie ręki wszystkie formularze składane w ostatnich latach oraz Urzędowe Potwierdzenia Odbioru.

Niestety, z dniem 1 stycznia 2022 r. aplikacja E-deklaracje Desktop została wyłączona, a dotychczas złożone dokumenty przez podatników nie są już dostępne. Przed zamknięciem aplikacji do końca 2021 r. podatnicy, aby zachować swoje złożone formularze podatkowe musieli przejść do zakładki „Moje rozliczenia” i pobrać je w formie PDF lub wydrukować. W tym celu korzystali z paska narzędzi Adobe Reader.

Aplikacja e-Deklaracje Desktop została wyłączona, ale to nie oznacza że podatnicy stracili możliwość składania PIT poprzez system e-Deklaracje. Chociaż program nie jest już dostępny, to zastąpiła go specjalna wtyczka. E-deklaracje 2023 będzie można składać przez działającą dotychczas bramkę z wykorzystaniem odpowiedniego plug-inu. 

W programie Podatnik.info nic się nie zmieniło!

Aplikacja E-deklaracje Desktop została wyłączona. Wśród podatników pojawia się jednak pytanie, co z innymi programami zainstalowanymi na dysku komputera, które umożliwiają rozliczenie formularzy PIT? Jeżeli korzystałeś do tej pory z programu Podatnik.info, nie musisz się niczym martwić. W naszym systemie nic się nie zmienia. Wszystkie swoje rozliczenia nadal będziesz miał w zasięgu ręki. Nie musisz pobierać plików PDF, by zachować je po zmianach planowanych przez rząd.

Jest to duże udogodnienie, ponieważ mimo wyłączenia aplikacji E-deklaracje Desktop, nadal możesz korzystać z innych programów na tych samych zasadach. Jeżeli zdecydujesz się na korzystanie z Podatnik.info, masz pewność, że Twoje rozliczenia będą bezpieczne i dostępne w tym samym miejscu. Jest to szczególnie ważne, kiedy pojawi się konieczność sprawdzenia danych w deklaracjach składanych do urzędu skarbowego w poprzednich latach lub w przypadku korekty.

Dodatkowo warto przechowywać deklaracje w bezpiecznym miejscu, ponieważ mogą się przydać w przypadku składania formularzy PIT za kolejne lata.

Dlaczego warto rozliczyć się z Podatnik.info?

Program Podatnik.info to wygodna alternatywa dla osób, które dotychczas korzystały z aplikacji E-deklaracje Desktop. Dzięki niemu możesz rozliczyć się z urzędem skarbowym online. Program zrobi wszystko za Ciebie – dosłownie. Otrzymujesz trzy opcje wypełniania i składania dokumentów.

 • Najłatwiejszy sposób to rozliczenie PIT-11, czyli przepisywanie danych kratka w kratkę z dokumentu otrzymanego od pracodawcy. Na tej podstawie program Podatnik.info rozliczy Twoją deklarację PIT.
 • PIT krok po kroku to sposób na rozliczenie w 5 minut. Twoim zadaniem jest odpowiedzenie na kilka prostych pytań. Na tej podstawie Podatnik.info wybiera i wypełnia Twój PIT.
 • Trzeci sposób jest przeznaczony dla osób doświadczonych, które chcą tylko upewnić się, czy dobrze wypełniły wszystkie druki. Ty wypełniasz deklarację PIT, a program weryfikuje jej poprawność.

Co ważne, deklaracje są wysyłane online do Ministerstwa Finansów. Nie musisz się tym martwić. Dodatkowo możesz edytować swój PIT przez cały rok z dowolnego miejsca. Program Podatnik.info jest darmowy, a dzięki niemu otrzymasz również dodatkowe korzyści.

Jeżeli zdecydujesz się na pobranie programu Podatnik.info, zyskasz również dostęp do pomocy ekspertów. Każdy użytkownik otrzymuje wsparcie ekspertów podatkowych. Kiedy pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, wystarczy napisać krótką wiadomość, a specjaliści dostarczą Ci niezbędnych informacji. Ponadto masz pewność, że Twoje deklaracje są bezpieczne. Masz do nich dostęp przez 365 dni w roku, bez konieczności pobierania formularzy w formie PDF.

Podsumowanie: Aplikacja E-deklaracje Desktop przestanie być dostępna – co dalej?

Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje związane z wycofaniem aplikacji E-deklaracje Desktop:

 • W dniu 31 grudnia 2021 roku przestała być udostępniana aplikacja E-deklaracje Desktop.
 • Podatnicy mogli zachować swoje złożone formularze przed zamknięciem aplikacji, czyli do 31 grudnia 2021 r. Z poziomu aplikacji e-Deklaracje Desktop mogli pobrać deklaracje z zakładki „Moje rozliczenia”, które wysyłali w poprzednich latach, w formie PDF.
 • E-deklaracje Desktop zostały zastąpione przez dotychczas działającą wtyczkę wykorzystującą formularze interaktywne.
 • Z dniem 1 stycznia 2022 roku podatnicy utracili dostęp do swoich dawnych rozliczeń.
 • Co ważne, użytkownicy programu Podatnik.info nadal będą mieli dostęp do swoich deklaracji w programie komputerowym. Nie musisz pobierać plików PDF, aby zachować wszystkie informacje.
 • programie Podatnik.info rozliczysz się nawet w 5 minut w zależności od tego, który sposób z trzech dostępnych wybierzesz.
 • Deklaracje w programie Podatnik.info są dostępne przez 365 dni w roku. Możesz je edytować w każdym czasie i miejscu.
 • Użytkownicy programu Podatnik.info otrzymują również dostęp do wsparcia ekspertów. Sprawdź to!

Loading Comments
Gorące tematy

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Zmiany w składce zdrowotnej - od kiedy i na jakich zasadach?