Płatności:

Cena za uczestnictwo wynosi 399 zł oraz 83 zł za materiały.Cena za uczestnictwo drugiej i kolejnych osób z firmy wynosi 299 zł oraz 83 zł za materiały.

Termin i miejsce:
Start: 2013-07-17 10:00 Koniec: 2013-07-17 15:00
Adres: Katowice, hotel „Qubus” ul. Uniwersytecka 13
Organizator: Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Zapisy zakończone

Inne terminy:

Rewolucja w opodatkowaniu towarów używanych oraz inne zmiany w podatku od towarów i usług wchodzące w życie w dniach: 1 sierpnia, 1 września i 1 października 2013 r.

Organizator: Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

NASZE SZKOLENIA SĄ BEZ VAT!

Szanowni Państwo

Przed nami kolejne tak istotne zmiany w podatku od towarów i usług. Już w lecie tego roku wejdzie w życie nowelizacja, która radykalnie zmienia rozliczanie tego podatku. Dotyczy to zwłaszcza odwróconego obciążenia w obrocie wieloma towarami, w tym zwłaszcza wyrobami stalowymi, zmiana w zasadach fakturowania (bez faktur wewnętrznych ani rusz) oraz sposobie sporządzania deklaracji. Z początkiem września wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące kas rejestrujących, a w październiku zaczniemy odpowiadać za długi podatkowe naszych dostawców, czeka nas „gorące” lato.


Oto szczegółowy program seminarium:

1. Radykalna zmiana w zasadach opodatkowania sprzedaży rzeczy używanych – do kiedy je sprzedać aby skorzystać z zwolnienia?

2. Czy w przypadku sprzedaży rzeczy używanych ze zwolnieniem tylko do końca roku trzeba korygować odliczenia związane z remontem i wymianą części w tych towarach?

3. Do kiedy warto przekazać na potrzeby osobiste samochody osobowe aby nie wejść w represyjne opodatkowanie?

4. Jak zmienią się zasady odliczania w przypadku nabycia samochodów osobowych – stanowisko Komisji Europejskiej.

5. Czy warto do końca roku wyremontować towary używane, które zamierzamy sprzedać (warto!)?

6. Wprowadzenie z dniem 1 sierpnia br. odwróconego obciążenia w przypadku nowych towarów – obszerny załącznik nr 11.

7. Nowe zasady kwalifikacji kas jako kas rejestrujących w rozumieniu przepisów podatkowych: z dniem 1 września br. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Gospodarki, które eliminuje wszystkie istniejące kasy jako ewidencję obrotu (super ważne). 

8. Wprowadzenie odpowiedzialności nabywcy, w przypadku nabycia towarów – wymienionych w załączniku nr. 13 do ustawy (m.in. paliwa silnikowe) w przypadku gdy dostawca nie zapłacił podatku – super nowość.

9. Czy koryguje się podatek naliczony w przypadku ubytku i strat majątkowych – jak jest naprawdę?

10. Czy od dnia 1 października br. wszystkie kasy rejestrujące muszą spełniać warunki określone w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r?

11. Inne zmiany wynikające z nowelizacji.

12. Nowa interpretacja Ministra Finansów dotycząca odliczenia w przypadku refaktury usług ubezpieczeniowych przez leasingodawców.


Uwaga: 
Uczestnicy seminarium w bogatych materiałach szkoleniowych otrzymają również „ściągawkę deklaracyjną” uwzględniającą najnowsze wersje deklaracji, które weszły w życie z dniem 1 kwietnia 2013 r.

Doradco Podatkowy, uczestnicząc w naszym szkoleniu zdobywasz 5 punktów do oceny podnoszenia kwalifikacji zawodowychSzkolenie prowadzi:
Witold Modzelewski - Profesor Uniwersytetu Warszawskiego (od 22 lat), prezes Instytutu Studiów Podatkowych (od 17 lat), Szef Podyplomowego Studium Podatków i Prawa Podatkowego (od 12 lat). Najbardziej znany w kraju wykładowca problematyki podatkowej oraz doradca podatkowy (00001). Od 32 lat reprezentuje podatników w postępowaniach przed sądami administracyjnymi. Autor ponad 1200 publikacji na tematy podatkowe i prawnopodatkowe. Szef Kapituły Medalu VIRTUS EST PERFEKTA RATIO im. F. Druckiego Lubeckiego, Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP (2011). Kierował pracami na projektami nowej ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o jednolitym podatku dochodowym (2011 rok). Co najważniejsze: autor prognoz, które się z reguły sprawdzają.
W każdy poniedziałek wychodzi „Komentarz nieuczesany” jego autorstwa – www.isp-modzelewski.pl – Serwis Doradztwa Podatkowego.


Uwaga. Uczestnicy seminarium w ramach materiałów szkoleniowych otrzymają:

  • najnowszą publikację ISP dotyczącą podatku od towarów i usług,
  • Biuletyn Instytutu Studiów Podatkowych,
  • materiały autorskie dotyczące problematyki szkolenia.