Płatności:

Cena za uczestnictwo w kursie wynosi 1190 zł oraz 89 zł za materiały. Cena za uczestnictwo drugiej i kolejnych osób z firmy wynosi 1090 zł oraz 89 zł za materiały. Cena za uczestnictwo dla stałych Uczestników naszych szkoleń wynosi 990 zł oraz 89 zł za materiały.

Termin i miejsce:
Start: 2013-04-10 00:00
Adres: Warszawa, Pałac Konstancji – siedziba Instytutu Studiów Podatkowych, ul. Kaleńska 8
Organizator: Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Zapisy zakończone

Inne terminy:

Kompleksowa nowelizacja przepisów o podatku od towarów i usług w 2013 r.

Organizator: Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

NASZE SZKOLENIA SĄ BEZ VAT!



Szanowni Państwo

Od dnia 1 kwietnia 2013 r. wejdzie w życie pierwszy etap kompleksowej nowelizacji ustawy  o podatku od towarów i usług, która w zasadniczej części wejdzie w życie w dniu 1 stycznia 2014 r. Zmiany od dnia 1 kwietnia 2013 r. dotyczą opodatkowania poszczególnych czynności zarówno w obrocie krajowym jak i międzynarodowym. 
Celem szkolenia jest zaprezentowanie kompleksowo wszystkich ważnych zmian w podatku od towarów i usług w roku 2013, ze szczególnym uwzględnieniem nowych regulacji w zakresie fakturowania oraz korekty podatku należnego i naliczonego w przypadku nieuregulowanych w terminie faktur. Omówienie zmian od dnia 1 stycznia 2014 r. pomoże w dostosowaniu systemów księgowych i fakturowych, a także zawieranych umów do nowych ram prawnych fakturowania i obowiązku podatkowego w 2014 r. 

DZIEŃ PIERWSZY. 

Zmiany od dnia 1 kwietnia 2013 r. 
1. Rozszerzenie zakresu opodatkowania czynności nieodpłatnych (art. 7 ust. 2 i art. 8 ust. 2 ustawy).

2. Likwidacja „odwrotnego obciążenia” i faktur netto wystawianych przez podatników mających wyłącznie rejestrację na terytorium kraju (art. 17 ust. 1 ustawy).

3. Opodatkowanie obrotu międzynarodowego:

  • nowe zasady rozliczania i dokumentowania eksportu towarów,
  • zmiana sposobu dokumentowania WDT dla potrzeb stawki 0%,
  • dokumentowanie WNT: jak fakturować te czynności, gdy podatnik nie wystawia faktur wewnętrznych w 2013 roku?


4. Rozliczanie podatku naliczonego w okresie od dnia 1 kwietnia do dnia 31 grudnia 2013 r. 

Nowe zasady korekty podatku należnego i naliczonego w przypadku braku uregulowania należności wynikającej z faktury w terminie płatności

  1. Korekta podatku należnego przez wierzyciela: przesłanki, terminy, nowe formularze,
  2. Obowiązkowa korekta podatku naliczonego przez dłużnika


Nowy kasowy obowiązek podatkowy – podatek należny w deklaracji za okres, w którym podatnik otrzymuje zapłatę za usługę lub towar.


DZIEŃ DRUGI

Fakturowanie w okresie przejściowym (rok 2013)

1. Nowelizacja rozporządzenia w sprawie wystawiania faktur - nowe zasady wystawiania faktur w okresie przejściowym (od dnia 1 stycznia 2013 r. do dnia 31 grudnia 2013 r.):

  • Termin wystawienia faktury,
  • Dokumentowanie sprzedaży o charakterze ciągłym,
  • Zasady wystawiania faktur zbiorczych
  • Powierzenie fakturowania osobom trzecim,
  • Fakturowanie przez nabywcę ,
  • Faktury netto i faktury handlowe, faktury niepodatkowe,
  • Dokumentowanie dostaw odpadów,
  • Wystawianie not korygujących i faktur korygujących


2. Autentyczność pochodzenia i integralność treści faktur tradycyjnych i elektronicznych:

  • jak zapewnić autentyczność pochodzenia i integralność treści faktury,
  • jak ustanowić wiarygodną ścieżkę audytu między czynnością a fakturą,
  • skutki domniemanej zgody na faktury elektroniczne,
  • odliczanie podatku naliczonego z faktur elektronicznych,


3. Stosowanie kas rejestrujących


DZIEŃ TRZECI

Docelowy model fakturowania, obowiązku podatkowego, podstawy opodatkowania oraz odliczania podatku naliczonego od dnia 1 stycznia 2014 r.

  1. Nowe przepisy dotyczące fakturowania – likwidacja art. 106 ustawy oraz rozporządzenia w sprawie wystawiania faktur, likwidacja faktur wewnętrznych, ujmowanie w ewidencji faktur zagranicznych,
  2. Nowe zasady określenia obowiązku podatkowego (uchylenie art. 19 ustawy) – ograniczenie szczególnych momentów postawania obowiązku podatkowego – oderwanie obowiązku podatkowego od daty wystawienia faktury,
  3. Obowiązek podatkowy w przypadku szczególnych czynności – m.in. dostawa mediów, usługi transportowe i spedycyjne,
  4. Nowa definicja podstawy opodatkowania (uchylenie art. 29 ustawy); zasady rozliczania faktur korygujących, kwoty nie stanowiące podstawy opodatkowania
  5. Nowe zasady odliczenia podatku naliczonego, zmiana art. 86, art. 87 i art. 88 ustawy.



Zajęcia prowadzą: 
Witold Modzelewski - Profesor Uniwersytetu Warszawskiego (od 21 lat), prezes Instytutu Studiów Podatkowych (od 16 lat), Szef podyplomowego Studium Podatków i Prawa Podatkowego (od 11 lat). Najbardziej znany w kraju wykładowca problematyki podatkowej oraz doradca podatkowy (00001). Od 31 lat reprezentuje podatników w postępowaniach przed sądami administracyjnymi. Autor ponad 1200 publikacji na tematy podatkowe i prawnopodatkowe. Szef Kapituły Medalu VIRTUS EST PERFEKTA RATIO im. F. Druckiego Lubeckiego, Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP (2011). Kierował pracami na projektami nowej ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o jednolitym podatku dochodowym (2011 rok). Co najważniejsze: autor prognoz, które się z reguły sprawdzają.
W każdy poniedziałek wychodzi „Komentarz nieuczesany” jego autorstwa – www.isp-modzelewski.pl – Serwis Doradztwa Podatkowego.

Krzysztof Kłoskowski - Prawnik, doradca podatkowy 10900, uznany wykładowca. Starszy Konsultant Podatkowy w Instytucie Studiów Podatkowych bezpośrednio odpowiedzialny za stałe doradztwo podatkowe dla kluczowych klientów Instytutu. Specjalizuje się w podatkach pośrednich w tym zwłaszcza podatku od towarów i usług. Do jego obowiązków należy również za obsługa postępowań podatkowych oraz sądowo-administracyjnych (w tym również reprezentacja klientów przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym). Uczestniczy również w audytach podatkowych prowadzanych przez Instytut. Autor artykułów i współautor książek o tematyce podatkowej.

Krystian Łatka - Prawnik, doradca podatkowy, wykładowca i starszy konsultant podatkowy w Instytucie Studiów Podatkowych, specjalizujący się w podatku od towarów i usług, a także obsłudze sporów podatkowych (kontroli, postępowań podatkowych oraz sądowo-administracyjnych). Ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest także absolwentem Podyplomowego Studium Podatków i Prawa Podatkowego Uniwersytetu Warszawskiego. Autor artykułów i współautor książek o tematyce podatkowej, w tym kolejnych wydań komentarza do ustawy o podatku od towarów i usług.


Doradco Podatkowy, uczestnicząc w naszym szkoleniu zdobywasz 15 punktów do oceny podnoszenia kwalifikacji zawodowych