Zortrax zarobi 8 mln zł na druku 3d, a inwestorzy zyskają...
http://sxc.hu/
Nobili Partners Sp. z o.o.

Zortrax zarobi 8 mln zł na druku 3d, a inwestorzy zyskają odsetki w wysokości 9% w skali roku

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Prognoza, poddana badaniu przez BDO Sp z o.o., przewiduje osiągnięcie w 2014 r. ponad 10,7 mln zł zysku operacyjnego oraz ponad 8 mln zł zysku netto i została przygotowana w oparciu o planowane przychody i koszty związane wyłącznie ze sprzedażą drukarki 3D Zortrax M200 (w tym filamentu i odpłatnych gwarancji), bez uwzględniania przychodów i kosztów związanych z rozwojem nowych produktów.

W związku z faktem, iż poziom przychodów ze sprzedaży innych produktów, które mogą zostać wprowadzone do sprzedaży w 2014 roku, oraz poziom kosztów z tym związanych jest trudny do oszacowania Zortrax odstąpił od uwzględniania tych elementów w prognozie finansowej. W związku z tym w prognozie finansowej przyjęto uprawdopodobnione założenia dotyczące przychodów i kosztów związanych ze sprzedażą podstawowego produktu Spółki, którym na dzień sporządzenia prognozy jest drukarka 3D Zortrax M200 oraz filamenty (materiały do druku 3D) i odpłatne gwarancje.

Prognoza finansowa na rok 2014 (w zł)

- Prognoza wyników oraz uchwała w sprawie przekształcenia w spółkę akcyjną to kolejne, po deklaracji emisji akcji dla obligatariuszy, nasze odpowiedzi na oczekiwania inwestorów. Mamy w planach wprowadzenie do sprzedaży innych produktów, tj. 7 nowych materiałów przeznaczonych do drukarki Zortrax M200, drukarkę Zortrax M120 oraz drukarkę 3D w innowacyjnej technologii opartej na żywicy, jednak są one na etapie opracowywania. Uznaliśmy że inwestorom potrzebna jest przede wszystkim wiedza o realnych efektach masowej, liczonej w tysiącach sztuk, sprzedaży drukarki M200 – mówi Rafał Tomasiak, Prezes Zortrax.

Zgodnie z wcześniej opublikowanym aneksem do Memorandum informacyjnego emitowanych obligacji serii A2 wolą właścicieli Zortraxu jest, aby każdy inwestor – zarówno nabywca obligacji serii A1, jak i A2, po przekształceniu w spółkę akcyjną, otrzymał w przyszłości możliwość nabycia akcji spółki w ramach dedykowanej emisji.

- Uchwała dotycząca przekształcenia w spółkę akcyjną realizuje deklarację właścicieli dotyczącą emisji nowych akcji. To kolejny krok Zortraxu do debiutu giełdowego - tłumaczy Jarosław Ostrowski, Prezes Zarządu Invista Dom Maklerski S.A., który pełni rolę oferującego obligacje Zortrax. - Na pewno warto zwrócić również uwagę, że Zortrax podjął decyzję o współpracy z renomowanym biegłym rewidentem – dodaje Jarosław Ostrowski.

Zapisy w trwającej publicznej ofercie sprzedaży obligacji będą przyjmowane do poniedziałku 7 kwietnia br. włącznie. Możesz się na nią zapisać za pośrednictwem portalu Korporaty.pl.

Obligacje serii A2 są trzyletnie, oprocentowane 9% w skali roku z kwartalną wypłatą odsetek. Spółka oferuje do 10.000 obligacji. Łączna wartość oferty wynosi do 10 milionów złotych.

Środki z emisji przeznaczone zostaną na współfinansowanie produkcji pod otrzymane zamówienia oraz zakończenie prac badawczo-rozwojowych nad kolejnymi innowacyjnymi urządzeniami gotowymi do wprowadzenia na rynek światowy w 2014 r. Zortrax stworzył środowisko kompleksowych rozwiązań w obszarze druku 3D. Spółka z powodzeniem działa na rynkach międzynarodowych, sprzedając swoje produkty w największych krajach europejskich oraz w USA i w Kanadzie.

Loading Comments
Gorące tematy
Czy elastyczny czas pracy pomoże w skutecznej walce z bezrobociem?
Wyniki sondażu: sondaż 81 głosów
20%

Tak

16 głosów
74%

Nie

60 głosów
6%

Pozostanie bez wpływu na wskaźnik bezrobocia

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Przeceniony fundusz obligacji korporacyjnych – czy to okazja?