Złożenie PIT 2019 online – o czym należy pamiętać?
pixabay.com
Podatnik.Info

Złożenie PIT 2019 online – o czym należy pamiętać?

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

  

Dzięki nieustannie wprowadzanym unowocześnieniom, złożenie PIT online jest jeszcze prostsze niż do tej pory. Na co należy zwrócić szczególną uwagę, aby nasz internetowy PIT okazał się pełnym sukcesem?

 

Poprawne złożenie PIT 2019 online – na co należy uważać?

O ile aplikacje, takie jak PIT PRO 2018/2019 bez trudu wyręczą nas w czynnościach, takich jak samodzielne wyliczenie wysokości podatku czy prawidłowe zaokrąglenie powstałej sumy, musimy pamiętać, iż poprawne przeniesienie danych z otrzymanego PIT-11 zależy wyłącznie od nas. Nawet najmniejszy błąd w trakcie wypełniania poszczególnych kolumn w elektronicznym PIT może sprawić, iż złożenie PIT online nie zostanie zakończone powodzeniem.  

 

Decydując się na złożenie PIT online, powinniśmy pamiętać o podaniu poprawnego identyfikatora podatkowe oraz celu zeznania. Czynności te często pomijane są w deklaracjach papierowych. Uzupełniając arkusz podatkowy w programie PIT PRO 2018/2019, aplikacja ta zweryfikuje zawartość każdej kolumny, aby zapewnić przesłanie kompletnego formularza podatkowego.

 

Złożenie PIT 2019 online za pomocą programu PIT PRO 2018/2019

Jedną z najważniejszych zalet aplikacji PIT PRO 2018/2019 jest bez wątpienia możliwość gromadzenia  uzupełnianych formularzy PIT. Funkcja ta jest dostępna zarówno w programie do instalacji w systemie Windows, jak i wersji na przeglądarkę internetową, na którą można się zalogować przez dowolny system operacyjny. Opcja ta umożliwia sprawdzenie treści swojego zeznania podatkowego z dowolnego komputera, co może okazać się niezwykle użyteczne m.in. przy konsultacji z księgowym lub kontroli.

  

Złożenie PIT online przez program PIT PRO 2018/2019 odbywa się przy wsparciu technicznym na wypadek nieprzewidzianych problemów technicznych. Napotkany błąd należy wówczas zgłosić za pośrednictwem opracowanego formularza kontaktowego, w którym będą zawarte informacje na temat sytuacji wystąpienia komplikacji.

  

Złożenie PIT online to najpopularniejszy sposób corocznego rozliczenia z fiskusem. Zastanawiając się nad bezpieczną, wygodną i szybką metodą dopełnienia obowiązku, ciążącego nad każdym podatnikiem, zapoznaj się z możliwościami programu PIT PRO 2018/2019. Aplikacja PIT dla komputerów oraz PIT w wersji mobilnej ta spełni oczekiwania zarówno bardziej zaawansowanych użytkowników, jak i tych, którzy chcą podsumować swój miniony rok podatkowy w najprostszy możliwy sposób. Nie zwlekaj – złożenie PIT online może być prostsze niż sądzisz!

Loading Comments
Gorące tematy
Czy podatnicy dojeżdżający do pracy służbowym autem powinni płacić podatek?
Wyniki sondażu: sondaż 414 głosów
63%

Tak

260 głosów
35%

Nie

144 głosów
2%

Nie mam zdania

10 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Rozliczenie PIT 2019 przez urząd skarbowy - pamiętaj o weryfikacji danych