Zarób  8,75% w skali roku!
http://sxc.hu/
LZMO SA

Zarób 8,75% w skali roku!

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Zgodnie z opublikowanym dzisiaj memorandum informacyjnym, zapisy na papiery dłużne będą trwały w dniach 6-20 maja. Przydział obligacji planowany jest na 22 maja, a minimalna wartość zapisów to 1.000 zł. Spółka planuje również wprowadzenie obligacji na Catalyst.

Dokonaj zapisu na obligacje za pośrednictwem portalu Korporaty.pl.

Środki z emisji posłużą na finansowanie dalszego wzrostu spółki, w szczególności na obsługę szybko rosnących zamówień krajowych i zagranicznych. W maju br. LZMO z sukcesem zakończyła prywatną emisję obligacji. W wyniku dużego zainteresowania ofertą ze strony inwestorów, spółka pozyskała 1,7 mln zł.

- Zdecydowaliśmy się na emisję obligacji aby sprostać rosnącemu popytowi na nasze produkty. W ubiegłym roku podwoiliśmy przychody ze sprzedaży. Podpisaliśmy znaczące umowy eksportowe, a obecnie negocjujemy kolejne kontrakty. Zgodnie z realizowaną strategią zamierzamy do 2016 r. zdobyć ponad 10% krajowego rynku i eksportować 50% wyrobów na najważniejsze rynki Europy, których łączną wielkość szacujemy na ok. 1,4 mld zł. Ponadto planujemy rozpocząć eksploatację złóż surowców, co pozwoli na obniżenie kosztów produkcji i dalsze zwiększanie marż. To wszystko sprawia, że coraz więcej osób jest zainteresowanych inwestycją w LZMO – mówi Artur Sławiński, prezes zarządu LZMO S.A.

LZMO oferuje do 7.000 obligacji serii B na okaziciela, o nominalnej jednostkowej wartości 1.000 zł. Łączna wartość oferty wynosi 7 mln zł. Okres zapadalności papierów dłużnych wynosi 30 miesięcy. Oferta obligacji została zabezpieczona poprzez ustanowienie hipoteki w wysokości 12 mln zł na gruncie ze złożami iłów ogniotrwałych, z których będą wydobywane surowce do produkcji ceramicznych systemów izostatycznych. Oferującym jest INVISTA Dom Maklerski S.A., natomiast doradcą ds. oferty publicznej jest Cellica sp. z o.o.

- LZMO od lat inwestuje w nowe technologie. Uruchomiliśmy najnowocześniejszy zakład do produkcji przewodów kominowych w technologii izostatycznej, dzięki czemu oferujemy doskonałe produkty w konkurencyjnych cenach. Nasze systemy spełniają unijne normy, od listopada ub. roku obowiązujące również w Polsce. Dzięki pozytywnej opinii Instytut TÜV SÜD w Monachium będziemy pierwszym polskim producentem systemów kominowych, który otrzyma certyfikat W3G. Dzięki temu będziemy skutecznie konkurować na rynku niemieckim oraz w pozostałych krajach Europy Zachodniej, ponieważ świadectwo to jest dowodem najwyższej jakości produktów w naszym segmencie – podsumowuje Sławiński.

LZMO należy do grupy przemysłowej IndygoTech Minerals S.A., która skupia innowacyjne spółki z branży wysokich technologii ceramicznych. Jest również jedynym w Polsce producentem systemów kominowych wytwarzanych w innowacyjnej technologii izostatycznej. Spółka posiada najnowocześniejszy na świecie zakład do produkcji systemów kominowych w tej technologii. LZMO działa na rynku Europy Środkowej i Wschodniej, którego łączna wartość szacowana jest na 1,4 mld zł rocznie. Na przełomie 2013 i 2014 r. spółka zawarła znaczące umowy eksportowe na dostawy swoich produktów. W efekcie spółka współpracuje z partnerami handlowymi z krajów odpowiadających za 60% europejskiego rynku kominowego.

- Emisję obligacji LZMO kierujemy do szerokiego grona inwestorów. Niski próg wejścia, atrakcyjny poziom oprocentowania oraz zabezpieczenie obligacji sprawiają, że jest to ciekawa i przy tym bezpieczna oferta również dla inwestorów indywidualnych. Spółka z powodzeniem przeprowadzała emisje prywatne, dlatego jestem przekonany, że oferta publiczna obligacji spotka się z zainteresowaniem ze strony inwestorów – mówi Jarosław Ostrowski, Prezes INVISTA Dom Maklerski.

Loading Comments
Gorące tematy
Czy przez 500+ kobiety świadomie rezygnują z pracy?
Wyniki sondażu: sondaż 176 głosów
50%

Tak

88 głosów
15%

Nie

27 głosów
1%

Nie mam zdania

1 głosów
34%

To wina pracodawców, bo za mało im płacili

60 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Zarząd Giełdy ogłosił NewConnect 2.0. Mały parkiet ma pełnić kluczową rolę w finansowaniu małych i średnich firm