Zarób  8,75% w skali roku!
http://sxc.hu/
LZMO SA

Zarób 8,75% w skali roku!

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Zgodnie z opublikowanym dzisiaj memorandum informacyjnym, zapisy na papiery dłużne będą trwały w dniach 6-20 maja. Przydział obligacji planowany jest na 22 maja, a minimalna wartość zapisów to 1.000 zł. Spółka planuje również wprowadzenie obligacji na Catalyst.

Dokonaj zapisu na obligacje za pośrednictwem portalu Korporaty.pl.

Środki z emisji posłużą na finansowanie dalszego wzrostu spółki, w szczególności na obsługę szybko rosnących zamówień krajowych i zagranicznych. W maju br. LZMO z sukcesem zakończyła prywatną emisję obligacji. W wyniku dużego zainteresowania ofertą ze strony inwestorów, spółka pozyskała 1,7 mln zł.

- Zdecydowaliśmy się na emisję obligacji aby sprostać rosnącemu popytowi na nasze produkty. W ubiegłym roku podwoiliśmy przychody ze sprzedaży. Podpisaliśmy znaczące umowy eksportowe, a obecnie negocjujemy kolejne kontrakty. Zgodnie z realizowaną strategią zamierzamy do 2016 r. zdobyć ponad 10% krajowego rynku i eksportować 50% wyrobów na najważniejsze rynki Europy, których łączną wielkość szacujemy na ok. 1,4 mld zł. Ponadto planujemy rozpocząć eksploatację złóż surowców, co pozwoli na obniżenie kosztów produkcji i dalsze zwiększanie marż. To wszystko sprawia, że coraz więcej osób jest zainteresowanych inwestycją w LZMO – mówi Artur Sławiński, prezes zarządu LZMO S.A.

LZMO oferuje do 7.000 obligacji serii B na okaziciela, o nominalnej jednostkowej wartości 1.000 zł. Łączna wartość oferty wynosi 7 mln zł. Okres zapadalności papierów dłużnych wynosi 30 miesięcy. Oferta obligacji została zabezpieczona poprzez ustanowienie hipoteki w wysokości 12 mln zł na gruncie ze złożami iłów ogniotrwałych, z których będą wydobywane surowce do produkcji ceramicznych systemów izostatycznych. Oferującym jest INVISTA Dom Maklerski S.A., natomiast doradcą ds. oferty publicznej jest Cellica sp. z o.o.

- LZMO od lat inwestuje w nowe technologie. Uruchomiliśmy najnowocześniejszy zakład do produkcji przewodów kominowych w technologii izostatycznej, dzięki czemu oferujemy doskonałe produkty w konkurencyjnych cenach. Nasze systemy spełniają unijne normy, od listopada ub. roku obowiązujące również w Polsce. Dzięki pozytywnej opinii Instytut TÜV SÜD w Monachium będziemy pierwszym polskim producentem systemów kominowych, który otrzyma certyfikat W3G. Dzięki temu będziemy skutecznie konkurować na rynku niemieckim oraz w pozostałych krajach Europy Zachodniej, ponieważ świadectwo to jest dowodem najwyższej jakości produktów w naszym segmencie – podsumowuje Sławiński.

LZMO należy do grupy przemysłowej IndygoTech Minerals S.A., która skupia innowacyjne spółki z branży wysokich technologii ceramicznych. Jest również jedynym w Polsce producentem systemów kominowych wytwarzanych w innowacyjnej technologii izostatycznej. Spółka posiada najnowocześniejszy na świecie zakład do produkcji systemów kominowych w tej technologii. LZMO działa na rynku Europy Środkowej i Wschodniej, którego łączna wartość szacowana jest na 1,4 mld zł rocznie. Na przełomie 2013 i 2014 r. spółka zawarła znaczące umowy eksportowe na dostawy swoich produktów. W efekcie spółka współpracuje z partnerami handlowymi z krajów odpowiadających za 60% europejskiego rynku kominowego.

- Emisję obligacji LZMO kierujemy do szerokiego grona inwestorów. Niski próg wejścia, atrakcyjny poziom oprocentowania oraz zabezpieczenie obligacji sprawiają, że jest to ciekawa i przy tym bezpieczna oferta również dla inwestorów indywidualnych. Spółka z powodzeniem przeprowadzała emisje prywatne, dlatego jestem przekonany, że oferta publiczna obligacji spotka się z zainteresowaniem ze strony inwestorów – mówi Jarosław Ostrowski, Prezes INVISTA Dom Maklerski.

Loading Comments
Gorące tematy
Czy elastyczny czas pracy pomoże w skutecznej walce z bezrobociem?
Wyniki sondażu: sondaż 81 głosów
20%

Tak

16 głosów
74%

Nie

60 głosów
6%

Pozostanie bez wpływu na wskaźnik bezrobocia

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Zarząd Giełdy ogłosił NewConnect 2.0. Mały parkiet ma pełnić kluczową rolę w finansowaniu małych i średnich firm