Założyciel Work Service zainwestował w start up, dzięki...
Materiały prasowe
LeprszaPraca.pl

Założyciel Work Service zainwestował w start up, dzięki któremu każdy może zarobić lub znaleźć lepszą pracę

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Polski rynek startupowy przeżywa prawdziwy rozkwit, coraz częściej słyszymy o aniołach biznesu - inwestorach, którzy postanowili przeznaczyć pieniądze na wspieranie nowych inicjatyw. Jedna z takich historii przydarzyła się wrocławskiemu start upowi LepszaPraca.pl, który otrzymał wsparcie finansowe i merytoryczną opiekę od Tomka Szpikowskiego, współzałożyciela Work Service.


Najpierw ciężka praca, potem lepsza praca
 

LepszaPraca.pl to kompleksowa platforma rekruterska wykorzystująca siłę drzemiącą w społecznościach internetowych. Na pomysł jej stworzenia wpadł wiele miesięcy temu Kamil Paśko, programista i przedsiębiorca z Wrocławia. Zainspirowały go własne doświadczenia i świadomość, że brak na rodzimym rynku wygodnego narzędzia wspierającego proces zatrudniania nowych pracowników.
 

- Wielokrotnie zdarzało się, że zarówno sam rekrutowałem ludzi do moich projektów, jak też byłem rekrutowany. Znam doskonale bolączki HR-owcówi headhunterów - przyznaje Paśko. Jako człowiek, który od zawsze stawiał przede wszystkim na to, by problemy rozwiązywać, a nie mnożyć, zajął się zaprojektowaniem internetowej platformy, która nie tylko usprawni rekrutację, ale też wykorzysta wszystkie możliwości oferowane przez współczesny internet.
 

- Lepsza Praca miała być przede wszystkim użyteczna, intuicyjna i nowoczesna. Wiedziałem, że już wcześniej istniały portale łączące pracodawców z pracownikami, albo wyłącznie z HR-owcami, serwisy pozwalające rekruterom na wyszukiwanie kandydatów. Gdy zaczynałem prace nad projektem, nikt w Polsce nie miał działającej platformy trójstronnej - przyznaje programista.
 

Przez półtora roku Kamil Paśko każą wolną chwilę po pracy poświęcał na tworzenie nowego narzędzia. Nawet jadąc w góry na snowboard, czy na weekend na łódce, zawsze miał ze sobą swojego laptopa, modem i listę kolejnych zadań, które musi zrobić, by jego wymarzony projekt wreszcie się urzeczywistnił.
 

Gdy prace były na ukończeniu wiedział jedno - bez wsparcia inwestora uruchomienie platformy nie ma sensu. Zrozumiał to jeszcze lepiej, gdy trafił na jeden z wykładów prowadzonych przez Tomka Szpikowskiego w ramach Akademii Biznesu AKME.


Współzałożyciel Work Service okazał się być nie tylko dobrym pedagogiem, który w ciekawy sposób mówił o przedsiębiorczości i rynku pracy, ale też otwartym na współpracę inwestorem.
 

- Kamil po prostu do mnie podszedł i opowiedział o swoim pomyśle. Okazało się, że jego projekt spełnia wszystkie najważniejsze zasady biznesu, w który warto zainwestować. Takiej platformy jak LepszaPraca.pl dotąd w Polsce nie było - przyznaje Tomek Szpikowski. Działając od lat w firmach zajmujących się rekrutacją i pośrednictwem pracy miał doskonałe rozeznanie na rynku. Wkrótce po pierwszym spotkaniu Kamil Paśko mógł nie tylko zając się wyłącznie swoim projektem, ale też zwerbować zespół młodych ludzi, którzy pomogli platformie wystartować z należytego poziomu.
 

Teraz zarabiać może każdy
 

Przeciętny Polak o rynku pracy wie tyle, że pracodawcy są pewnie zasypywani CV i dlatego nie odpowiadają, oferty są sztampowe, a młode pokolenia - roszczeniowe. Prawda jest jednak inna. Rynek pracy w Polsce mocno się zmienił. Już od kilku lat przedsiębiorcy, którzy potrzebują wysoko wykwalifikowanych pracowników mają też problem z ich zrekrutowaniem. Agencje rekruterskie bywają skuteczne, najczęściej jednak ich pracownicy są przeciążeni projektami i zdarza się, że nie mają szans na to, by każdemu z klientów poświęcić należytą uwagę.
 

Wrzucanie ofert pracy na portale z ogłoszeniami również staje się coraz mniej skuteczne, choćby dlatego, że najpierw ktoś musi chcieć tej pracy szukać właśnie tam. Jeśli jednak kandydat ma już inną pracę, albo po prostu jest tak zajęty działaniami w ramach freelance'u, że nie ma czasu odpowiednio długo szukać idealnego pracodawcy - co wtedy?


Tu wkracza rekrutacja 4.0, zwana także rekrutacją społecznościową. Wykorzystuje ona siłę crowdsourcingu i łatwość komunikacji dawaną przez social media. LepszaPraca.pl inspirując się najlepszymi rekruterskimi innowacjami z zachodu uwalnia rekrutację i pozwala każdemu użytkownikowi internetu na polecanie kandydatów. Znasz kogoś, kto szuka pracy? Tak, TY! Wiesz, że też możesz za pomocą platformy LepszaPraca.pl zarobić na poleceniu znajomego?
 

Pomysł Kamila Paśko, by to użytkownicy Facebooka, Twittera, a nawet ci, którzy wciąż wolą wysyłać ważne informacje e-mailem, czy SMS-em, mogli w ten sposób polecać swoich znajomych do pracy był o tyle ciekawy, że za skuteczną rekrutację każdy może otrzymać nagrodę. W ten sposób już nie tylko zawodowi rekruterzy, ale i szarzy obywatele mogą zarabiać na tym, że znają kogoś, kto coś potrafi i robi to dobrze.
 

Świadomość odbiorców - nowe wyzwanie
 

Pomysł jest nośny, a moment dziejowy wręcz idealny. Polscy pracodawcy chętnie współpracują z Lepszą Pracą. Paśko na tyle dobrze zaprojektował całą platformę, że każda firma może nie tylko wygodnie informować o wolnej posadzie i nagrodzie za polecenie kandydata, ale też ma przestrzeń do pracy nad wizerunkiem swojej marki jako pracodawcy i szereg użytecznych narzędzi. Lepszej pracy zaufało już ponad 200 firm, a jak chwalą sie założyciele start upu - od 01.06.2016 momentu, w którym odpalona została platforma udało się pozyskać niemal 100 000 zł w nagrodach za polecenie pracownika. Prawdziwym wyzwaniem jest jednak zbudowanie zaufania internautów. W dobie scamów i ukrytych kosztów większości ludzi trudno uwierzyć, że mechanizm może być aż tak prosty.
 

- W naszym start upie stawiamy na przejrzystość. polecający, którego kandydat zostanie zatrudniony otrzyma zarówno wypłatę deklarowaną w ofercie na platformie, jak też wszelkie niezbędne dokumenty takie jak PIT 8c - zapewnia Kamil i wraca do programowania. Nie zamierza spoczywać na laurach. Jest jeszcze tyle nowych opcji, które chciałby wprowadzić na swojej platformie! . A Ty drogi czytelniku? Znasz kogoś kto szuka pracy? Do dzieła!

Loading Comments
Gorące tematy
Czy umowy o dzieło należy oskładkować składkami ZUS?
Wyniki sondażu: sondaż 480 głosów
34%

Tak

162 głosów
58%

Nie

276 głosów
8%

Zależy od wysokości zarobków

37 głosów
1%

Nie mam zdania

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
CV, które wygrywa z konkurencją