Gorące tematy
Kto powinien mieć obowiązek używania kas fiskalnych?
Wyniki sondażu: sondaż 211 głosów
59%

Wszyscy przedsiębiorcy bez wyjątku

125 głosów
27%

Przedsiębiorcy osiągający duże obroty

56 głosów
14%

Niektóre grupy zawodowe

30 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Z Podatnik.info szybciej rozliczysz PIT niż zrobisz zakupy!
http://sxc.hu/
Podatnik.info

Z Podatnik.info szybciej rozliczysz PIT niż zrobisz zakupy!

Do końca okresu rozliczeniowego pozostały 22 dni, a mimo to wiele osób nie wypełniło jeszcze deklaracji podatkowej. W prosty sposób można to zrobić za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2015/2016 od Podatnik.info. Intuicyjny system ułatwi sprawne wprowadzenie wszystkich danych z druku PIT-11, a także pozwoli znacznie zminimalizować ryzyko popełnienia błędów rachunkowych.

Dodatkowo podatnik zyskuje możliwość zupełnie bezpłatnego przechowywania swojego PIT-u oraz UPO w Moje Centrum Podatnika, w specjalnie do tego przygotowanej chmurze. Dzięki takiemu rozwiązaniu posiadamy dostęp do własnych dokumentów podatkowych 24 godziny na dobę, przy użyciu każdego urządzenia z dostępem do internetu, z dowolnego miejsca na świecie.
 

Szkoda czasu podczas zakupów
 

Powyższy sposób rozliczenia się z fiskusem jest zdecydowanie wygodniejszy niż wypełnienie swojego PIT-u np. w…galerii handlowej w czasie zakupów. To nie pomyłka, tylko jedna z metod proponowanych przez Ministerstwo Finansów podatnikom. W ramach akcji „Szybki PIT” urzędnicy będą przebywać w wybranych centrach handlowych w całym kraju, aby pomóc Polakom wypełnić e-PIT, a następnie wysłać go przez internet bezpośrednio do urzędu skarbowego.
 

Niestety wymaga to od podatnika zabrania ze sobą druku PIT-11 wręczonego przez pracodawcę lub innych dokumentów potwierdzających uzyskane w 2015 r. dochody. Oprócz tego koniecznie trzeba również posiadać przy sobie ubiegłoroczne zeznanie PIT, ponieważ niezbędna do rozliczenia się drogą elektroniczną jest kwota przychodu za 2014 r. Pozostałe dane, na podstawie których tożsamość podatnika jest identyfikowana przez system Ministerstwa Finansów, to imię, nazwisko, data urodzenia oraz nr PESEL lub NIP. Dlatego na wszelki wypadek warto posiadać przy sobie dowód osobisty.
 

Kolejka w galerii, kolejka w urzędzie
 

Ponadto wcale nie możemy wykluczyć ryzyka stania w kolejce do stoiska obsługiwanego przez pracowników fiskusa w galerii handlowej, tak samo jakby to miało miejsce w przypadku okienka w urzędzie skarbowym lub w placówce Poczty Polskiej. Dlatego aby nie narażać się na powyższe niedogodności, warto szybko, sprawnie i całkowicie za darmo wypełnić e-PIT z Podatnik.info.


Podatnik.info 

Loading Comments
Zainteresuje cię także