Gorące tematy
Jaka jest najkorzystniejsza forma opodatkowania?
Wyniki sondażu: sondaż 2 głosów
50%

skala podatkowa

1 głosów
0%

podatek liniowy

0 głosów
50%

ryczałt

1 głosów
0%

karta podatkowa

0 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Wzrost 59% do 0,43 zł za akcję na debiucie Kancelarii...
sxc.hu
Progress Holding Sp. z o.o.

Wzrost 59% do 0,43 zł za akcję na debiucie Kancelarii Prawnej – Inkaso WEC S.A.

Kancelaria Prawna – Inkaso WEC S.A. (KPIA) jest drugim debiutem na NewConnect w maju br. i 8 debiutem w tym roku. Po otwarciu nastąpiły szybkie wzrosty ceny akcji które sięgnęły nawet 103%  tj 0,55 zł przy dużym obrocie 99,3 tys zł i 138 transakcjach. Przy tej cenie akcji kapitalizacja Spółki wynosi 2,2 mln zł.

Emitent specjalizuje się w kompleksowej obsłudze firm w obszarze windykacji należności w sektorze B2B na zlecenie. Emitent prowadzi wszystkie działania zmierzające do odzyskania długu. Spółka swoje działania windykacyjne rozpoczyna od windykacji polubownej, poprzez windykację sądową i egzekucję komorniczą w trakcie której nadzoruje pracę komorników jako organów egzekucyjnych. Spółka zarabia na prowizji.


W strategii zaplanowany jest wzrost zwiększanie skalę inwestycji na własny rachunek w pojedyncze lub też w pakiety wierzytelności w celu ich dalszej windykacji. Wg oceny Medius S.A. zaległe wierzytelności klientów podwyższonego ryzyka w Polsce na koniec czerwca 2013 wynosiły 39,85 mld zł i utrzymują tendencję wzrostową. Na rok 2014 usługi windykacyjne przewidywane są na poziomie 22,2 mld zł. Na tym tle portfel Emitenta jest znikomy, cała suma bilansowa na koniec 2014 r wynosi 2,5 mln zł a przychody z windykacji 4 mln zł . Z uwagi na dużą ilość małych podmiotów rynek będzie podlegał konsolidacji.


Progress Holding Sp. z o.o. 

Loading Comments