Gorące tematy
Czy maksymalna stawka podatku VAT zostanie ponownie przywrócona z 23%na 22%?
Wyniki sondażu: sondaż 109 głosów
6%

Tak w 2014 r., bo tak obiecał Minister Finansów Jacek Rostowski

6 głosów
77%

Nie, bo Jacek Rostowski kłamał i dziura budżetowa jest zbyt duża

84 głosów
17%

Nie mam zdania, bo fiskus i tak zabierze te pieniądze w formie innego podatku

19 głosów
Kalendarz podatnika
Wzrasta przedsiębiorczość kobiet
KS
http://sxc.hu/

Wzrasta przedsiębiorczość kobiet

Podziel się tym artykułem:   

- W biznesie ważna jest nie tylko pomoc instytucjonalna, ale również budowanie sieci kontaktów społecznych. Wymiana myśli i doświadczeń może inspirować do założenia własnej działalności, może również pomóc w rozwoju istniejących już firm - powiedział minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas międzynarodowej konferencji poświęconej kobiecej przedsiębiorczości. Spotkanie pn. European Network of Mentors for Women Entrepreneurs odbyło się 15 listopada 2011 r. w Warszawie.

Własna działalność szansą na awans kobiet

Obecna na konferencji prasowej wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska zaznaczyła, że od kilku lat obserwuje w Polsce wyraźny i trwały wzrost zainteresowania kobiet prowadzeniem działalności gospodarczej. - Własny biznes jest dla nich szansą na awans oraz przezwyciężenie nierównego traktowania na rynku pracy, zwłaszcza w zakresie dostępu do kierowniczych stanowisk i wysokości uzyskiwanych zarobków - oceniła wiceminister.

Pogodzenie obowiązków rodzinnych z pracą

W jej opinii, zachęcając kobiety do zakładania własnej działalności należy zwrócić uwagę na czynniki wpływające na ich aktywizację zawodową. - Potrzebne są rozwiązania prawno – administracyjne, które ułatwią godzenie obowiązków zawodowych z rodzinnymi oraz zwiększą dostęp do usług szkoleniowo – doradczych - powiedziała.

Co trzecią firmę prowadzi kobieta

Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak dodała, że badania przeprowadzone przez Agencję pokazują, że w Polsce przedsiębiorczość wśród kobiet osiągnęła jeden z najwyższych poziomów w Europie. - Co trzecie przedsiębiorstwo w naszym kraju prowadzone jest przez kobietę. W pozostałych krajach europejskich dopiero co czwarte - podsumowała.

 

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Podziel się tym artykułem: