Wzrasta przedsiębiorczość kobiet
http://sxc.hu/

Wzrasta przedsiębiorczość kobiet

- W biznesie ważna jest nie tylko pomoc instytucjonalna, ale również budowanie sieci kontaktów społecznych. Wymiana myśli i doświadczeń może inspirować do założenia własnej działalności, może również pomóc w rozwoju istniejących już firm - powiedział minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas międzynarodowej konferencji poświęconej kobiecej przedsiębiorczości. Spotkanie pn. European Network of Mentors for Women Entrepreneurs odbyło się 15 listopada 2011 r. w Warszawie.

Własna działalność szansą na awans kobiet

Obecna na konferencji prasowej wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska zaznaczyła, że od kilku lat obserwuje w Polsce wyraźny i trwały wzrost zainteresowania kobiet prowadzeniem działalności gospodarczej. - Własny biznes jest dla nich szansą na awans oraz przezwyciężenie nierównego traktowania na rynku pracy, zwłaszcza w zakresie dostępu do kierowniczych stanowisk i wysokości uzyskiwanych zarobków - oceniła wiceminister.

Pogodzenie obowiązków rodzinnych z pracą

W jej opinii, zachęcając kobiety do zakładania własnej działalności należy zwrócić uwagę na czynniki wpływające na ich aktywizację zawodową. - Potrzebne są rozwiązania prawno – administracyjne, które ułatwią godzenie obowiązków zawodowych z rodzinnymi oraz zwiększą dostęp do usług szkoleniowo – doradczych - powiedziała.

Co trzecią firmę prowadzi kobieta

Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska-Kasprzak dodała, że badania przeprowadzone przez Agencję pokazują, że w Polsce przedsiębiorczość wśród kobiet osiągnęła jeden z najwyższych poziomów w Europie. - Co trzecie przedsiębiorstwo w naszym kraju prowadzone jest przez kobietę. W pozostałych krajach europejskich dopiero co czwarte - podsumowała.

 

Źródło: Ministerstwo Gospodarki

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób najczęściej wykonujecie Państwo przelewy?
sondaż 226 głosów
42%

przez telefon

94 głosów
55%

z komputera

124 głosów
1%

w oddziale w banku

3 głosów
2%

na poczcie lub w punktach opłat

5 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także