Gorące tematy
Czy przez 500+ kobiety świadomie rezygnują z pracy?
Wyniki sondażu: sondaż 176 głosów
50%

Tak

88 głosów
15%

Nie

27 głosów
1%

Nie mam zdania

1 głosów
34%

To wina pracodawców, bo za mało im płacili

60 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Wyższy ryczałt w PIT 2019 dla przedsiębiorców...
FreeImages
Podatnik.Info

Wyższy ryczałt w PIT 2019 dla przedsiębiorców zatrudniających byłych skazańców

Ostatnie lata to okres licznych zmian podatkowych w ryczałcie. Jedną z nich jest zmiana ustawy z 2017 roku dotyczącej zatrudniania osób pozbawionych wolności. Nowe przepisy podniosły stawkę ryczałtu dla pracodawców zatrudniających więźniów. Przeczytaj o tym, co się zmieniło i jak zrobić rozliczenie PIT 2019 online, uwzględniając nową stawkę ryczałtu.

 

Zatrudnienie więźniów – korzyści wynikające z tego rozwiązania

Zatrudnienie osób odbywających karę więzienia budzi często spore kontrowersje wśród pracodawców. Często obawiają się oni o swoje bezpieczeństwo i interakcje więźniów z innymi pracownikami. Jednak jest to rozwiązanie, które odciąża kieszenie firm. Każdy z nich otrzymuje prawo do zastosowania wyższego ryczałtu z tytułu zatrudnienia osób pozbawionych wolności. Co więcej, angażując takie osoby, firma nie musi martwić się o wysokie koszty pracy. 

 

Zgodnie z nowymi zmianami wynikającymi z programu „Praca dla więźniów”, możliwość odliczenia ryczałtu dla pracodawców została podniesiona z 20 do 35 proc. wartości wynagrodzeń wypłaconych osobom pozbawionym wolności. Pozostałe korzyści wynikające z tego rozwiązania to m.in. możliwość otrzymania pożyczek lub dotacji na zadania w zakresie resocjalizacji skazanych poprzez prace.

 

Obniżenie kosztów zatrudnienia powinno przełożyć się na przyjęcie do pracy większej liczby skazanych. Umożliwi im to m.in. spłatę zobowiązań czy aktywizację zawodową, która wpłynie pozytywnie na dostosowanie się do społeczeństwa po opuszczeniu zakładu karnego.

 

Rozliczenie PIT 2019 online przez Program PIT Pro

Rozliczenie PIT 2019 online to wygodne i szybkie rozwiązanie, które może zająć podatnikom zaledwie kilka minut. Program do PIT online sprawdzi obliczenia i dane przeniesione do formularza. W przypadku błędów wskaże pola, które należy poprawić. Po złożeniu zeznania, każdy podatnik otrzyma UPO – czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru, będące gwarancją dostarczenia zeznania podatkowego na czas.

 

Jak rozliczyć PIT-37 za 2018?  To nic prostszego! Sprawdź nasz krótki film instruktażowy o wypełnianiu deklaracji PIT-37 w roku podatkowym 2019: 

  

Rozlicz PIT za 2018 Programem PIT lub Online już dziś

  

Autor artykułu: Beata Michoń

Loading Comments