Wyższy ryczałt w PIT 2019 dla przedsiębiorców...
FreeImages
Podatnik.Info

Wyższy ryczałt w PIT 2019 dla przedsiębiorców zatrudniających byłych skazańców

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

 

Zatrudnienie więźniów – korzyści wynikające z tego rozwiązania

Zatrudnienie osób odbywających karę więzienia budzi często spore kontrowersje wśród pracodawców. Często obawiają się oni o swoje bezpieczeństwo i interakcje więźniów z innymi pracownikami. Jednak jest to rozwiązanie, które odciąża kieszenie firm. Każdy z nich otrzymuje prawo do zastosowania wyższego ryczałtu z tytułu zatrudnienia osób pozbawionych wolności. Co więcej, angażując takie osoby, firma nie musi martwić się o wysokie koszty pracy. 

 

Zgodnie z nowymi zmianami wynikającymi z programu „Praca dla więźniów”, możliwość odliczenia ryczałtu dla pracodawców została podniesiona z 20 do 35 proc. wartości wynagrodzeń wypłaconych osobom pozbawionym wolności. Pozostałe korzyści wynikające z tego rozwiązania to m.in. możliwość otrzymania pożyczek lub dotacji na zadania w zakresie resocjalizacji skazanych poprzez prace.

 

Obniżenie kosztów zatrudnienia powinno przełożyć się na przyjęcie do pracy większej liczby skazanych. Umożliwi im to m.in. spłatę zobowiązań czy aktywizację zawodową, która wpłynie pozytywnie na dostosowanie się do społeczeństwa po opuszczeniu zakładu karnego.

 

Rozliczenie PIT 2019 online przez Program PIT Pro

Rozliczenie PIT 2019 online to wygodne i szybkie rozwiązanie, które może zająć podatnikom zaledwie kilka minut. Program do PIT online sprawdzi obliczenia i dane przeniesione do formularza. W przypadku błędów wskaże pola, które należy poprawić. Po złożeniu zeznania, każdy podatnik otrzyma UPO – czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru, będące gwarancją dostarczenia zeznania podatkowego na czas.

 

Jak rozliczyć PIT-37 za 2018?  To nic prostszego! Sprawdź nasz krótki film instruktażowy o wypełnianiu deklaracji PIT-37 w roku podatkowym 2019: 

  

Rozlicz PIT za 2018 Programem PIT lub Online już dziś

  

Autor artykułu: Beata Michoń

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób rozliczasz się z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 276 głosów
72%

używam programu do PITów

198 głosów
22%

samodzielnie

62 głosów
2%

z pomocą rodziny lub znajomych

6 głosów
4%

zlecam to księgowemu lub doradcy podatkowemu

10 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Załączniki do PIT-37 i PIT-36 za 2019 − zobacz, o czym musisz pamiętać!