Wypełnij PIT-37 2019 w 5 minut! Ostatni dzień na rozliczenie PIT-37 za 2018! - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Kto powinien płacić odszkodowania przyznane przez sąd ofiarom urzędniczych pomyłek?
Wyniki sondażu: sondaż 352 głosów
75%

Urzędnik który popełnił błąd

265 głosów
4%

Skarb Państwa

14 głosów
20%

Po połowie winny urzędnik i Skarb Państwa

69 głosów
1%

Odszkodowania nie powinny być zasądzane w czasie kryzysu

4 głosów
Kalendarz podatnika
Wypełnij PIT-37 2019 w 5 minut! Ostatni dzień na...
Beata Michoń
FreeImages
Podatnik.Info

Wypełnij PIT-37 2019 w 5 minut! Ostatni dzień na rozliczenie PIT-37 za 2018!

Podziel się tym artykułem:   

Termin na złożenie deklaracji PIT 37 2019 mija 30 kwietnia, a więc podatnicy mają coraz mniej czasu. Ci, którym zależy na dostarczeniu zeznania podatkowego jak najszybciej, wybierają rozliczenie się przez internet. Zajmuje to kilka chwil i nie wymaga wychodzenia z domu. Jak szybko wypełnić PIT 37? 

 

PIT 37 2019 - kto powinien go wypełnić?

PIT-37 to jedna z najpopularniejszych deklaracji podatkowych. Z reguły wypełniają go podatnicy rozliczający pracę na podstawie umowy o pracę, dzieło czy zlecenie, ale nie tylko.

 

Kto powinien dostarczyć do urzędu PIT-37 2019? To obowiązek podatników, którzy uzyskali przychody:

- wyłącznie za pośrednictwem płatnika, podlegające opodatkowaniu na zasadach ogólnych przy zastosowaniu skali podatkowej,

- z emerytur lub rent krajowych,

- z wynagrodzeń i innych przychodów ze stosunku służbowego lub stosunku pracy,

- ze świadczeń lub zasiłków przedemerytalnych,

- ze stypendiów,

- z zasiłków społecznych z ubezpieczenia społecznego,

- z działalności wykonywanych osobiście (m.in. na podstawie umowy zlecenia, kontraktów menadżerskich),

- z umowy aktywizacyjnej,

- z praw autorskich i innych praw majątkowych,

- za pracę przysługującą tymczasowo skazanym i aresztowanym.

 

Jednocześnie podatnik składający PIT-37 za 2018 nie powinien w poprzednim roku podatkowym prowadzić pozarolniczej działalności gospodarczej.

 

Jak sprawnie rozliczyć PIT 37 za 2018?

Zarówno ci podatnicy, którzy rozliczają się w ostatniej chwili, jak i ci, którzy na wypełnienie zeznania przeznaczyli czas na długo przed upłynięciem terminu, nie lubią długiego, żmudnego uzupełniania formularza. Dlatego coraz więcej z nich wybiera rozliczenie się przez internet, które zajmuje kilka chwil i nie wymaga wysyłania ani osobistego dostarczania deklaracji do urzędu skarbowego.


Jak skorzystać z rozliczenia PIT 2019 przez internet?

Aby rozliczyć się przez internet, nie potrzebujemy żadnych dodatkowych uprawnień. Nie musimy również posiadać podpisu elektronicznego. To, co będzie wystarczające, do zidentyfikowania nas jako podatnika, to nasze dane autoryzacyjne. Zalicza się do nich: imię i nazwisko, data urodzenia, numer PESEL lub NIP oraz kwota przychodu za rok poprzedzający ten, za który się rozliczamy. W przypadku deklaracji PIT-37 2019 będzie to kwota uzyskana w 2017 roku.

 

Jedyne, co należy zrobić, to wybrać jedną z dostępnych opcji wypełnienia PIT-u. Możemy odpowiedzieć na pytania programu, przepisać informacje otrzymane od pracodawcy na formularzu PIT-11 lub samodzielnie wypełnić deklarację. Niezależnie od naszego wyboru, program sprawdzi poprawność wpisywanych danych i poinformuje nas, jeżeli pominęliśmy obowiązkowe pole lub popełniliśmy błąd.

 

Na koniec każdy podatnik otrzymuje Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Warto przechowywać je na dysku komputera lub wydrukować. Jest to dokument potwierdzający, że dokonaliśmy rozliczenia z Urzędem Skarbowym, a ten przyjął nasze zeznanie podatkowe.

 

Jak rozliczyć PIT-37 za 2018?  To nic prostszego! Sprawdź nasz krótki film instruktażowy o wypełnianiu deklaracji PIT-37 w roku podatkowym 2019: 

   

Rozlicz PIT za 2018 Programem PIT lub Online już dziś

  

Autor artykułu: Beata Michoń

Podziel się tym artykułem: