Wypełnij PIT za 2016 r. poprzez e-Deklaracje. Szybciej...
OTA Photos/http://tnij.org/wmncufs/flickr.com CC-BY/http://tnij.org/zng2dya
Podatnik.info

Wypełnij PIT za 2016 r. poprzez e-Deklaracje. Szybciej otrzymasz zwrot podatku!

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Ministerstwo Finansów zachęca Polaków do rozliczania się z organami podatkowymi za pośrednictwem internetu. Jest to o wiele wygodniejszy sposób niż wypełnianie papierowego formularza PIT nie tylko dla podatników, ale także dla urzędników, którzy są w efekcie mogą znacznie szybciej przekazywać Polakom zwrot nadpłaty podatku.


Najlepiej wysłać e-PIT na początku okresu rozliczeniowego


Podatnicy mają czas do 2 maja 2017 roku , aby dostarczyć do właściwego urzędu skarbowego zeznanie roczne (z wyjątkiem ryczałtowców, którzy musieli to uczynić do 31 stycznia). Najlepiej rozliczyć się z fiskusem zaraz po otrzymaniu od pracodawcy PIT-u. Szczególnie istotne jest to dla osób, którym przysługuje nadpłata podatku.


Jeżeli złożą one PIT w formie elektronicznej, to urząd nawet w ciągu kilku dni może przekazać im przysługującą kwotę. Należy jednak pamiętać, że im bliżej daty 2 maja, tym termin przesłania nadpłaty może się wydłużyć (ustawowo urząd ma 3 miesiące na przekazanie podatnikowi nadpłaty podatku).


PIT 2016 przez internet w kilka minut


W prosty sposób podatnik może rozliczyć się za pomocą całkowicie darmowego programu PIT pro 2016/2017 od Podatnik.info. Aplikacja dostarczy PIT za 2016 rok poprzez portal podatkowy bezpośrednio do urzędu skarbowego za pośrednictwem systemu e-Deklaracje obsługiwanego przez Ministerstwo Finansów.


Nie zwlekaj i już dziś dołącz do grona 8 113 486 zadowolonych Polaków i prześlij deklarację za 2016 rok do urzędu pobierając program PIT lub wypełniając PIT online. Urzędnicy zidentyfikują tożsamość podatnika za pomocą 5 następujących danych:

  • imienia,
  • nazwiska,
  • daty urodzenia,
  • nr PESEL lub NIP,
  • kwoty przychodu za 2015 rok (w przypadku osób wypełniających PIT po raz pierwszy, w tym polu należy wpisać 0 – słownie „zero”).


Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy
Czy w przypadku złej obsługi ze strony urzędnika skarbówki złożysz na niego skargę?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
38%

Tak, skorzystam ze swojego prawa.

22 głosów
59%

Nie, bo i tak nie przyniesie to żadnego skutku.

34 głosów
3%

Nie wiem jak to zrobić.

2 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Rozlicz e-PIT za 2016 r. już dziś! Inaczej poczekasz na zwrot nadpłaty do 2 sierpnia