Wypełnienie PIT-u przez internet za 2018 przyniesie...
FreeImages
Podatnik.Info

Wypełnienie PIT-u przez internet za 2018 przyniesie podatnikowi najwięcej korzyści

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

  

W jaki sposób złożyć swoją deklarację podatkową, aby jak najprościej rozliczyć się z fiskusem?

  

Wypełnianie PIT-u papierowego traci na popularności

Wypełnianie PIT-u przez internet z każdym rokiem zyskuje na popularności. Według danych z 2017 roku, opublikowanych przez CBOS, obowiązkowi rozliczenia podatkowego podlegało około 20,26 mln Polaków. 16,3 mln osób (ok. 80%) rozliczało się przy użyciu deklaracji PIT-37, spośród których aż 9,67 mln zdecydowało się na przesłanie swego zeznania podatkowego przy użyciu metod z wykorzystaniem internetu. Liczba podatników, korzystających z cyfrowego PIT-u notuje wzrost z każdym rokiem. Względem 2016 roku wzrosła ona o 1,3 mln, a na przestrzeni czterech lat zwiększyła się niemal trzykrotnie!

  

Co przyczyniło się do zaistniałej sytuacji? Powodów można dopatrywać się w kilku aspektach papierowego rozliczenia PIT. W przeciwieństwie do rozliczenia przez internet, deklaracja papierowa nie pozwala na swobodną edycję. Wykonane korekty może skutkować nieczytelnością druku, dzięki czemu wzrasta ryzyko pomyłki w obliczeniach. W przypadku istotnego błędu, podatnik zawsze musi dysponować drukiem zapasowym.

  

Wypełnienie PIT-u za pomocą programu

Możliwości programu PIT sprawiają, iż złożenie deklaracji podatkowej może zostać przeprowadzone szybko, wygodnie i z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa. W bezbłędnym wypełnieniu obowiązującego użytkownika formularza pomoże wbudowany w program PIT kalkulator, który samoczynnie podliczy wartość powiązanych ze sobą rubryk. Aplikacja czuwa również nad uzupełnieniem wszystkich niezbędnych pól wybranej przez podatnika deklaracji, dzięki czemu uniknie on niedopatrzenia w postaci przeoczenia wymaganego miejsca.

  

Kolejne ułatwienia, które oferuje wypełnianie PIT-u przez program, związane są z samą procedurą przekazania deklaracji do fiskusa. Podatnik nie musi uiszczać dodatkowych opłat nadając PIT na poczcie, jak również poświęcać czasu na udanie się do urzędu skarbowego. Aby program PIT 2018 mógł przekazać deklarację na serwery Ministerstwa Finansów, podatnik musi posiadać jedynie informacje na temat zeszłorocznego PIT-u. Uzupełniając deklarację za 2018 rok, pamiętajmy o  przygotowaniu dokumentów z roku 2017.

  

Weryfikacja danych autoryzacyjnych podatnika staje się jeszcze prostsza, jeśli korzysta on z programu PIT po raz kolejny, poprzednie deklaracje są przechowywane w aplikacji, dzięki czemu sprawdzenie tożsamości podatnika odbywa się samoczynnie. O poprawnym transferze deklaracji PIT poinformuje nas wygenerowane Urzędowe Poświadczenie Odbioru – jeśli użytkownikowi wyświetli się komunikat status 200, deklaracja dotarła we właściwe miejsce.

  

Jak rozliczyć PIT-37 za 2018?  To nic prostszego! Sprawdź nasz krótki film instruktażowy o wypełnianiu deklaracji PIT-37 w roku podatkowym 2019: 

 

Rozlicz PIT za 2018 Programem PIT lub Online już dziś

 

Autor artykułu: Beata Michoń

Loading Comments
Gorące tematy
W jaki sposób rozliczasz się z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 276 głosów
72%

używam programu do PITów

198 głosów
22%

samodzielnie

62 głosów
2%

z pomocą rodziny lub znajomych

6 głosów
4%

zlecam to księgowemu lub doradcy podatkowemu

10 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Jak złożyć PIT przez internet 2019 – garść porad dla początkujących