Wypełniając e-PIT podatnik musi pamiętać o aktualnej...
http://sxc.hu/

Wypełniając e-PIT podatnik musi pamiętać o aktualnej wersji programu

Coraz więcej osób decyduje się rozliczyć z fiskusem w formie elektronicznej. Muszą one jednak pamiętać, że należy sprawdzić, czy aplikacja za pomocą której wypełniają zeznanie roczne jest aktualna.

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Należy uważnie czytać komunikaty pojawiające się po uruchomieniu programu PIT PRO 2011

Wygodnym rozwiązaniem, które w łatwy sposób pomoże wypełnić e-PIT jest program PIT PRO 2011, dostępny TUTAJ. Dzieje się tak dlatego, ponieważ system przed każdym uruchomieniem programu pyta użytkownika, czy chce zainstalować nowszą wersję oprogramowania, jeżeli jest ona dostępna.

W takim przypadku na ekranie komputera podatnika w momencie włączenia programu pojawi się komunikat o treści: znaleziono aktualizację aplikacji, czy chcesz ją zainstalować? Należy kliknąć tak, a następnie pobierz aktualizację. Kiedy zostanie ona pobrana, trzeba ponownie włączyć aplikację i zainstalować najnowszą wersję oprogramowania. Gdy instalacja aktualizacji dobiegnie końca, należy jeszcze raz uruchomić program. Zastosowanie się do powyższych wskazówek pozwoli nam mieć pewność, że za pomocą programu PIT PRO 2011 prawidłowo wypełnimy zeznanie roczne.

Program PIT PRO 2011 zawiera aktualne formularze podatkowe

Użytkownicy programów do wypełniania PIT-ów muszą pamiętać o ich systematycznej aktualizacji głównie ze względu na to, że wzory formularzy podatkowych mogą się zmieniać. Dlatego wypełniając e-PIT należy być szczególnie ostrożnym, ponieważ rozliczenie się z fiskusem na nieaktualnym druku spowoduje konieczność dokonania korekty zeznania rocznego.

Program PIT PRO 2011 posiada aktualne formularze podatkowe. Za jego pomocą możemy wypełnić zeznania roczne: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39. Ponadto aplikacja posiada załączniki: PIT/O, PIT/B, PIT/D, PIT/M, PIT/Z, PIT/ZG, PIT-2K, PIT-28/A i PIT-28/B. Oprócz tego podatnik używając programu PIT PRO 2011 może dokonać zgłoszenia identyfikacyjnego przy pomocy formularzy ZAP-3 i NIP-3.

Dlaczego warto wypełnić e-PIT?

Podatnicy chętnie rozliczają się z fiskusem za pośrednictwem internetu przede wszystkim ze względu na znaczną oszczędność własnego czasu i pieniędzy. Nie muszą w ten sposób spędzać długich minut stojąc w kolejkach w urzędach skarbowych czy też ponosić kosztów związanych z listownym dostarczeniem zeznania za pośrednictwem poczty do organu podatkowego.

Kolejnym powodem, dla którego warto wypełnić e-PIT jest szansa na otrzymanie nadpłaty podatku zaledwie kilka dni po jego dostarczeniu do urzędu. Urzędnicy nie ukrywają, że dzieje się tak głównie dlatego, ponieważ dane podatników rozliczających się w formie elektronicznej o wiele łatwiej wprowadza się im do systemu komputerowego.

 

Podatnik.info

Loading Comments
Gorące tematy
Czy w przypadku złej obsługi ze strony urzędnika skarbówki złożysz na niego skargę?
Wyniki sondażu: sondaż 58 głosów
38%

Tak, skorzystam ze swojego prawa.

22 głosów
59%

Nie, bo i tak nie przyniesie to żadnego skutku.

34 głosów
3%

Nie wiem jak to zrobić.

2 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Polacy złożyli ponad 2 miliony e-PIT