Gorące tematy
Jaka jest najkorzystniejsza forma opodatkowania?
Wyniki sondażu: sondaż 2 głosów
50%

skala podatkowa

1 głosów
0%

podatek liniowy

0 głosów
50%

ryczałt

1 głosów
0%

karta podatkowa

0 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także
Wspaniałe wyniki finansowe ukraińskich spółek...
Bogdan Adamowicz
http://sxc.hu/
Progress Holding Sp. z o.o.

Wspaniałe wyniki finansowe ukraińskich spółek notowanych na NewConnect GPW

Podziel się tym artykułem:   

Dzisiejsze raporty kwartalne za 1Q 2015 pokazały wspaniałe rezultaty finansowe spółek ukraińskich notowanych na na NewConnect : Cereal Planet i Agroliga Group.

Jak podają komunikaty, Cereal Planet znacząco zwiększył przychody wraz ze wzrostem eksportu i sprzedaży denominowanej w walucie wymienialnej. Uporządkował swoja sieć dystrybucji i zajął się więcej sprzedażą hurtową. Zyski znacząco się poprawiły, w 1 Q 2014 była nieduża strata a w 1 Q 2015 znaczący zysk. Po odliczeniu różnic kursowych pozostaje prawie milion EUR.


W przypadku Agroligi Group również eksport był głównym powodem poprawienia wyników. Olej i zboże jest eksportowane a kredyty denominowane w lokalnej walucie. W obu przypadkach Spółki, z korzyścią dla siebie, dostosowały się do trudnych warunków rynkowych.


Wskaźniki cena do zysku jest znikoma, wartość księgowa jest również atrakcyjna. W przypadku Agroligi roczny zysk jest zbliżony do wartości Spółki a w przypadku Cereal Planet niewiele ponad półtorarocznego zysku stanowi wartość Firmy. Zobaczymy jak inwestorzy zareagują w następnym tygodniu na takie wiadomości.

Podziel się tym artykułem: