Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2019 r. z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 432 głosów
86%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

371 głosów
9%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
2%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

11 głosów
Kalendarz podatnika
Zainteresuje cię także

Formularze PIT

Wpływ znajomości języka angielskiego na wynagrodzenie
http://sxc.hu/
wynagrodzenia.pl

Wpływ znajomości języka angielskiego na wynagrodzenie

Znajomość języków obcych i ich wykorzystywanie na co dzień ma wpływ na wynagrodzenie – wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2012, przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak. Trzeba jednak pamiętać, że jest to tylko jeden z wielu czynników zwiększających płace.

Czy znajomość języka angielskiego zwiększa szanse na wysokie płace?  – Nożyce pomiędzy osobami nieznającymi tego języka, a władającymi nim w stopniu co najmniej dobrym rozwierają się w miarę awansu zawodowego. Pracownik szeregowy zyskuje przeciętnie 150 PLN brutto, a specjalista 600 PLN miesięcznie. Pracodawca płaci jednak za te kompetencje, z których korzysta się w pracy. Zatem liczy się nie tylko znajomość języka obcego, ale przede wszystkim władanie nim na co dzień – komentuje Łukasz Pokrywka z Sedlak & Sedlak.

W 2012 roku starsi specjaliści i kierownicy znający język angielski zarabiali ponad 2 000 PLN więcej, niż inne osoby na tym samym szczeblu zarządzania. Łatwo dostrzec, że największą korzyść ze znajomości angielskiego czerpią dyrektorzy i członkowie zarządu. – Dane pokazują, że inwestycja w kurs języka angielskiego zwraca się już po roku - nawet w przypadku najmniej zarabiającego pracownika szeregowego – wylicza Pokrywka.

Jak kształtowały się zarobki osób posługujących się językiem angielskim na wybranych stanowiskach? – Specjalista do spraw sprzedaży ze znajomością języka angielskiego zarabiał w 2012 roku 3 640 PLN. To o 440 PLN więcej niż płaca na tym samym stanowisku, ale bez znajomości języka angielskiego – komentuje specjalista z Sedlak & Sedlak. Umiejętność ta przydaje się jednak nie tylko w działach sprzedaży, gdzie ma się kontakt z kontrahentami z innych krajów. Jak pokazują dane z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, na znajomości języka angielskiego korzystają także finansiści. Przykładowo wynagrodzenia głównego księgowego znającego język angielski były wyższe o 2 550 PLN od osoby pracującej na tym samym stanowisku, ale nieznającej angielskiego. Podobnie opłacalna okazała się znajomość języka angielskiego na stanowisku kierownika projektu. Osoby władające tym językiem zarabiały w 2012 roku przeciętnie 7 600 PLN.

 

 

Loading Comments