Wpływ znajomości języka angielskiego na wynagrodzenie
http://sxc.hu/
wynagrodzenia.pl

Wpływ znajomości języka angielskiego na wynagrodzenie

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Czy znajomość języka angielskiego zwiększa szanse na wysokie płace?  – Nożyce pomiędzy osobami nieznającymi tego języka, a władającymi nim w stopniu co najmniej dobrym rozwierają się w miarę awansu zawodowego. Pracownik szeregowy zyskuje przeciętnie 150 PLN brutto, a specjalista 600 PLN miesięcznie. Pracodawca płaci jednak za te kompetencje, z których korzysta się w pracy. Zatem liczy się nie tylko znajomość języka obcego, ale przede wszystkim władanie nim na co dzień – komentuje Łukasz Pokrywka z Sedlak & Sedlak.

W 2012 roku starsi specjaliści i kierownicy znający język angielski zarabiali ponad 2 000 PLN więcej, niż inne osoby na tym samym szczeblu zarządzania. Łatwo dostrzec, że największą korzyść ze znajomości angielskiego czerpią dyrektorzy i członkowie zarządu. – Dane pokazują, że inwestycja w kurs języka angielskiego zwraca się już po roku - nawet w przypadku najmniej zarabiającego pracownika szeregowego – wylicza Pokrywka.

Jak kształtowały się zarobki osób posługujących się językiem angielskim na wybranych stanowiskach? – Specjalista do spraw sprzedaży ze znajomością języka angielskiego zarabiał w 2012 roku 3 640 PLN. To o 440 PLN więcej niż płaca na tym samym stanowisku, ale bez znajomości języka angielskiego – komentuje specjalista z Sedlak & Sedlak. Umiejętność ta przydaje się jednak nie tylko w działach sprzedaży, gdzie ma się kontakt z kontrahentami z innych krajów. Jak pokazują dane z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, na znajomości języka angielskiego korzystają także finansiści. Przykładowo wynagrodzenia głównego księgowego znającego język angielski były wyższe o 2 550 PLN od osoby pracującej na tym samym stanowisku, ale nieznającej angielskiego. Podobnie opłacalna okazała się znajomość języka angielskiego na stanowisku kierownika projektu. Osoby władające tym językiem zarabiały w 2012 roku przeciętnie 7 600 PLN.

 

 

Loading Comments
Gorące tematy
Czy elastyczny czas pracy pomoże w skutecznej walce z bezrobociem?
Wyniki sondażu: sondaż 81 głosów
20%

Tak

16 głosów
74%

Nie

60 głosów
6%

Pozostanie bez wpływu na wskaźnik bezrobocia

5 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Pracownik oddaje ponad 1/4 swojej pensji państwu