Wojna odwołana ... na chwilę, może dwie - Prosta strona podatków
Gorące tematy
Kto powinien mieć obowiązek używania kas fiskalnych?
Wyniki sondażu: sondaż 211 głosów
59%

Wszyscy przedsiębiorcy bez wyjątku

125 głosów
27%

Przedsiębiorcy osiągający duże obroty

56 głosów
14%

Niektóre grupy zawodowe

30 głosów
Kalendarz podatnika
Wojna odwołana ... na chwilę, może dwie
Michał Sankowski
http://sxc.hu/
30-lat-pozniej.blogspot.com

Wojna odwołana ... na chwilę, może dwie

Podziel się tym artykułem:   

Wall Street, podobnie jak drugie wielkie wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Inwestorów indywidualnych tj. "Profesjonalny Inwestor", zdaje się mieć specjalne miejsce i czas na prelekcję -czy raczej występ jednej osoby: Pana Wojciecha Białka. 

Może nawet nie tyle osoby - co osobistości świata finansów, osobowości ponadprzeciętnej i.. osobliwości - pozytywnej i zaskakującej w porównaniu z każdym innym prelegentem. Kilka miesięcy temu podczas spotkania w Zakopanem, sława Pana Wojciecha wspięła się na wyższy poziom właśnie za sprawą przewidywanej WOJNY. Opisałem całość z delikatnym przekąsem tutaj.
 

Dziś, Główny Analityk CDM Pekao stwierdził, iż wojna - to może zbyt silne stwierdzenie, i że może nie tak szybko, jak się spodziewał 6 miesięcy temu. Podczas wykładu widzowie zostali uraczeni konglomeratem danych pochodzących z kilku - jak się okazuje nakładających się na siebie cykli gospodarczych.
 

Konkluzja z większości z nich zdaje się podkreślać następującą już niebawem czekającą nas przyszłość:

  • czerwiec lipiec - możliwe i prawdopodobne zwyżki indeksów,
  • sierpień - pierwsze spadki i przygotowanie do poważniejszych ruchów, gdyż jako miesiąc o małej płynności - możliwy i łatwy jest on do manipulacji ,
  • wrzesień - październik potężne spadki na globalnych giełdach, aby nie powiedzieć krach,
  • listopad + .. kontynuacja spadków, ale mniejsza i powolne początki kolejnego wybicia,
  • i wybicie ... które potrwa do około 2017 roku (może stycznia), gdy nadejdzie krach większy niż cokolwiek, co dotychczas widzieliśmy.


Na całość nakładają się stopy procentowe, które już niebawem zaczną rosnąć i jednocześnie dławić dłużników - prognoza- od stycznia 2016 proces się rozpocznie, by osiągnąć swe apogeum waśnie około roku 2017.


Pamiętam, jak kilka miesięcy temu czytałem opracowanie magazynu „Money Weekly” - brytyjskiego periodyku, które ze 100% pewnością w wymowie i kilkoma faktami na wsparcie twierdził, iż podniesienie stóp procentowych o 1-1,5% punktu może, a raczej spowoduje krach gospodarki brytyjskiej (niemożność spłacania długu- za małe PKB).


Pamiętam również raport OECD pokazujący sinusoidę inflacji, i umieszczający wiele europejskich krajów - w tym Polskę na samym jej dnie z jasną historią wzrostów leżącą tuż przed nami. Przy obecnym poziomie długów- na skalę światową, podwyżki stóp procentowych w jednym kraju - wywołają falę tychże w innych i wzajemne roszczenia odsetkowe.


Czeka nas bardzo ciekawy czas, który ma spore szanse na zakończenie z Kałasznikowem w ręku. To najpewniejsza metoda wymazywania długów. Niemniej, Pan Wojciech zręcznie nie wchodził w tak głębokie dywagacje ostrzegając jedynie, iż w najbliższym czasie możemy spodziewać się pewnego tąpnięcia - na co wskazują ścieżki dołków i górek z poprzednich lat kryzysu, ale to tym tąpnięciu jest szansa na pewne odreagowanie przez rok lub dwa - i tąpniecie porządne - "typ nie pozostawiający złudzeń", a potem już tylko Bell Epoque.


Zobaczymy Panie Wojciechu. Można mieć tylko nadzieję, iż podobnie jak w meteorologii, prognozy krótkoterminowe się sprawdzają - zaś długoterminowe zazwyczaj zalezą od "dodatkowych czynników".


30-lat-pozniej.blogspot.com

Podziel się tym artykułem: