Gorące tematy
Czy maksymalna stawka podatku VAT zostanie ponownie przywrócona z 23%na 22%?
Wyniki sondażu: sondaż 109 głosów
6%

Tak w 2014 r., bo tak obiecał Minister Finansów Jacek Rostowski

6 głosów
77%

Nie, bo Jacek Rostowski kłamał i dziura budżetowa jest zbyt duża

84 głosów
17%

Nie mam zdania, bo fiskus i tak zabierze te pieniądze w formie innego podatku

19 głosów
Kalendarz podatnika
Właściciel browaru Ciechan: „Budżet państwa jest w...
Redakcja
MEDIA WNET/http://skroc.pl/5a945/flickr.com CC-BY/http://skroc.pl/6410f
eNewsroom

Właściciel browaru Ciechan: „Budżet państwa jest w tragicznym stanie. Zostanie zamaskowany przez jednolity podatek”

Podziel się tym artykułem:   

Marek Jakubiak, właściciel browaru Ciechan oraz poseł ugrupowania Kukiz'15, nie pozostawia suchej nitki na stanie budżetu państwa. Jego zdaniem planowane przez rząd wprowadzenie od 2018 roku tzw. superpodatku to jedynie księgowa sztuczka.

Przedsiębiorca przekonuje, że stworzenie jednolitego podatku w postaci połączenia PIT oraz składek na ZUS i NFZ ma na celu jedynie zamaskowanie fatalnej sytuacji państwowej kasy, która świeci pustkami. Z kolei jak wskazuje Jakubiak, rząd w pierwszej kolejności myśli o wydawaniu pieniędzy, a nie ich poborze, aby zadowolić swój elektorat i wywiązać się z kosztownych obietnic wyborczych.


Zdaniem właściciela browaru Ciechan, wprowadzenie tzw. superpodatku pozwoli za pomocą kreatywnej księgowości ukryć rzeczywistą cenę drogich reform obecnej ekipy, którą poniosą wszyscy podatnicy.


 

Budżet państwa jest w tragicznym stanie. Na pierwszym miejscu jest wydawanie środków z budżetu, a nie pozyskiwanie pieniędzy. Obecnie koncentrujemy się na pozytywnych informacjach przekazywanych przez media, dotyczących poprawienia sytuacji budżetu – np. przez uszczelnienie systemu podatkowego, czy o wpłynięciu większej – nie wiadomo skąd – kwoty do budżetu. Jeżeli budżet nie zostanie uzupełniony, może okazać się, że podatki zostaną znacznie podniesione. Można powiedzieć, że ten proces już się zaczął.


– Deficyt budżetowy będzie jeszcze większy – powiedział agencji eNewsroom.pl Marek Jakubiak, poseł na Sejm RP – Jednak zostanie zamaskowany przez jednolity podatek, bo pieniądze, które wpływały do tej pory do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, będą przychodem Skarbu Państwa – a nie jak do tej pory przychodem ZUS-u. Możemy spodziewać się zatem gwałtownego wzrostu przychodów Skarbu Państwa, dzięki wpływom pobieranym w tej chwili przez ZUS. W tej sytuacji wartość 3% deficytu akceptowalnego przez Unię Europejską stanowczo się zwiększy. Skutki programu 500+ będą miały absolutne znaczenie dla popularności Prawa i Sprawiedliwości – ale może on okazać się gwoździem do trumny PiS-u, gdy nie starczy na niego pieniędzy. PiS powinien trzymać się zasady, że wydaje się gdy wpierw się zarobi – a nie wydaje się pieniędzy, których się nie posiada – ocenił Jakubiak.

Podziel się tym artykułem: