Właściciel browaru Ciechan: „Budżet państwa jest w...
MEDIA WNET/http://skroc.pl/5a945/flickr.com CC-BY/http://skroc.pl/6410f
eNewsroom

Właściciel browaru Ciechan: „Budżet państwa jest w tragicznym stanie. Zostanie zamaskowany przez jednolity podatek”

Przedsiębiorca przekonuje, że stworzenie jednolitego podatku w postaci połączenia PIT oraz składek na ZUS i NFZ ma na celu jedynie zamaskowanie fatalnej sytuacji państwowej kasy, która świeci pustkami. Z kolei jak wskazuje Jakubiak, rząd w pierwszej kolejności myśli o wydawaniu pieniędzy, a nie ich poborze, aby zadowolić swój elektorat i wywiązać się z kosztownych obietnic wyborczych.


Zdaniem właściciela browaru Ciechan, wprowadzenie tzw. superpodatku pozwoli za pomocą kreatywnej księgowości ukryć rzeczywistą cenę drogich reform obecnej ekipy, którą poniosą wszyscy podatnicy.


 

Budżet państwa jest w tragicznym stanie. Na pierwszym miejscu jest wydawanie środków z budżetu, a nie pozyskiwanie pieniędzy. Obecnie koncentrujemy się na pozytywnych informacjach przekazywanych przez media, dotyczących poprawienia sytuacji budżetu – np. przez uszczelnienie systemu podatkowego, czy o wpłynięciu większej – nie wiadomo skąd – kwoty do budżetu. Jeżeli budżet nie zostanie uzupełniony, może okazać się, że podatki zostaną znacznie podniesione. Można powiedzieć, że ten proces już się zaczął.


– Deficyt budżetowy będzie jeszcze większy – powiedział agencji eNewsroom.pl Marek Jakubiak, poseł na Sejm RP – Jednak zostanie zamaskowany przez jednolity podatek, bo pieniądze, które wpływały do tej pory do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, będą przychodem Skarbu Państwa – a nie jak do tej pory przychodem ZUS-u. Możemy spodziewać się zatem gwałtownego wzrostu przychodów Skarbu Państwa, dzięki wpływom pobieranym w tej chwili przez ZUS. W tej sytuacji wartość 3% deficytu akceptowalnego przez Unię Europejską stanowczo się zwiększy. Skutki programu 500+ będą miały absolutne znaczenie dla popularności Prawa i Sprawiedliwości – ale może on okazać się gwoździem do trumny PiS-u, gdy nie starczy na niego pieniędzy. PiS powinien trzymać się zasady, że wydaje się gdy wpierw się zarobi – a nie wydaje się pieniędzy, których się nie posiada – ocenił Jakubiak.

Loading Comments
Gorące tematy
Jaka jest najkorzystniejsza forma opodatkowania?
Wyniki sondażu: sondaż 2 głosów
50%

skala podatkowa

1 głosów
0%

podatek liniowy

0 głosów
50%

ryczałt

1 głosów
0%

karta podatkowa

0 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także