Właściciel browaru Ciechan: „Budżet państwa jest w...
MEDIA WNET/http://skroc.pl/5a945/flickr.com CC-BY/http://skroc.pl/6410f
eNewsroom

Właściciel browaru Ciechan: „Budżet państwa jest w tragicznym stanie. Zostanie zamaskowany przez jednolity podatek”

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Przedsiębiorca przekonuje, że stworzenie jednolitego podatku w postaci połączenia PIT oraz składek na ZUS i NFZ ma na celu jedynie zamaskowanie fatalnej sytuacji państwowej kasy, która świeci pustkami. Z kolei jak wskazuje Jakubiak, rząd w pierwszej kolejności myśli o wydawaniu pieniędzy, a nie ich poborze, aby zadowolić swój elektorat i wywiązać się z kosztownych obietnic wyborczych.


Zdaniem właściciela browaru Ciechan, wprowadzenie tzw. superpodatku pozwoli za pomocą kreatywnej księgowości ukryć rzeczywistą cenę drogich reform obecnej ekipy, którą poniosą wszyscy podatnicy.


 

Budżet państwa jest w tragicznym stanie. Na pierwszym miejscu jest wydawanie środków z budżetu, a nie pozyskiwanie pieniędzy. Obecnie koncentrujemy się na pozytywnych informacjach przekazywanych przez media, dotyczących poprawienia sytuacji budżetu – np. przez uszczelnienie systemu podatkowego, czy o wpłynięciu większej – nie wiadomo skąd – kwoty do budżetu. Jeżeli budżet nie zostanie uzupełniony, może okazać się, że podatki zostaną znacznie podniesione. Można powiedzieć, że ten proces już się zaczął.


– Deficyt budżetowy będzie jeszcze większy – powiedział agencji eNewsroom.pl Marek Jakubiak, poseł na Sejm RP – Jednak zostanie zamaskowany przez jednolity podatek, bo pieniądze, które wpływały do tej pory do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, będą przychodem Skarbu Państwa – a nie jak do tej pory przychodem ZUS-u. Możemy spodziewać się zatem gwałtownego wzrostu przychodów Skarbu Państwa, dzięki wpływom pobieranym w tej chwili przez ZUS. W tej sytuacji wartość 3% deficytu akceptowalnego przez Unię Europejską stanowczo się zwiększy. Skutki programu 500+ będą miały absolutne znaczenie dla popularności Prawa i Sprawiedliwości – ale może on okazać się gwoździem do trumny PiS-u, gdy nie starczy na niego pieniędzy. PiS powinien trzymać się zasady, że wydaje się gdy wpierw się zarobi – a nie wydaje się pieniędzy, których się nie posiada – ocenił Jakubiak.

Loading Comments
Gorące tematy
Najwygodniejszy sposób złożenia PIT-u to?
Wyniki sondażu: sondaż 1007 głosów
78%

elektroniczny

790 głosów
18%

osobiście w urzędzie skarbowym

180 głosów
4%

za pośrednictwem poczty

37 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Korzystne zmiany podatkowe dla przedsiębiorców. Ale na razie to teoria. Do ich wprowadzenia daleka droga