Gorące tematy
Czy umowy o dzieło należy oskładkować składkami ZUS?
Wyniki sondażu: sondaż 480 głosów
34%

Tak

162 głosów
58%

Nie

276 głosów
8%

Zależy od wysokości zarobków

37 głosów
1%

Nie mam zdania

5 głosów
Kalendarz podatnika
Więcej firm będzie płacić abonament radiowo-telewizyjny?
Redakcja
http://sxc.hu/

Więcej firm będzie płacić abonament radiowo-telewizyjny?

Podziel się tym artykułem:   

Organizacje pracodawców, w tym BCC i Lewiatan, zadeklarowały, że będą współpracować z KRRiT i przekonywać przedsiębiorców, aby płacili abonament radiowo-telewizyjny. 

Przedstawiciele pracodawców chcą zachęcać zarówno swoich członków, jak i pracowników firm do płacenia abonamentu. W tej chwili zaledwie 168 tys. przedsiębiorców uiszcza te opłaty. Stanowi to jedynie 4,3% wszystkich, któryc ten obowiązek powinien dotyczyć. 

 

Marek Goliszewski, prezes Business Centre Club: – Publicznie apelujemy nie tylko do pracodawców, ale i pracowników firm: zapłaćmy abonament, nie tylko dlatego, że jest to sposób przestrzegania prawa, ale dla siebie, bo jest nadzieja, że KRRiT i media publiczne zwiększą liczbę i jakość programów pozwalających nam poczuć, że żyjemy w państwie obywatelskim i prowadzimy dialog społeczny. Telewizja publiczna nie powinna być rozliczana z pieniędzy, nie powinna się również ścigać z komercyjnymi telewizjami o reklamy. Chodzi o to, aby swoją atrakcyjnością, na którą powinny być pieniądze, przyciągała ludzi do pewnych wartości, których są dzisiaj spragnieni. 


A co na to sama Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji? Obiecuje, że w zamian za wsparcie ze strony pracodawców dołozy starań, aby na antenie można było znaleźć więcej programów o tematyce gospodarczej i ekonomicznej. Większe wpływy z abonamentu to także według KRRiT mniej reklam i lepsza jakość audycji w publicznym radiu i telewizji. 

Podziel się tym artykułem: