Gorące tematy
Czy przez 500+ kobiety świadomie rezygnują z pracy?
Wyniki sondażu: sondaż 176 głosów
50%

Tak

88 głosów
15%

Nie

27 głosów
1%

Nie mam zdania

1 głosów
34%

To wina pracodawców, bo za mało im płacili

60 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Wiceminister Kasprzak: Wspieramy młodych przedsiębiorców
http://sxc.hu/

Wiceminister Kasprzak: Wspieramy młodych przedsiębiorców

Ustawa deregulacyjna przyspieszy zakładanie własnych firm i ograniczy biurokrację.

Zależy nam, aby jak najwięcej młodych ludzi zakładało własne firmy. W tym celu ograniczamy bariery administracyjne i wspieramy działalność Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości - powiedział wiceminister gospodarki Mieczysław Kasprzak na spotkaniu z młodzieżą akademicką. Debata ze studentami Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł ks. Władysława Findysza odbyła się 26 marca 2011 r. w Jaśle.

 

Wiceszef resortu gospodarki przypomniał, że Ministerstwo Gospodarki znosi uciążliwe obowiązki biurokratyczne stanowiące barierę w inicjowaniu i rozwijaniu działalności gospodarczej. Przedsiębiorcy nie będą musieli już przedstawiać zaświadczeń o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, rejestru w Krajowym Systemie Sądowym oraz nadaniu numerów NIP i REGON – zaznaczył – Wystarczy tylko oświadczenie – dodał.

 

Wiceminister Mieczysław Kasprzak poinformował, że Sejm uchwalił już pierwszy pakiet tzw. ustawy deregulacyjnej. Po podpisaniu jej przez prezydenta może wejść w życie już 1 lipca tego roku. Zaproponowana przez MG redukcja 50 obowiązków informacyjnych może przynieść przedsiębiorcom ponad 3 mld oszczędności rocznie – ocenił. Niech to będzie dla Was zachętą i motywacją do założenia własnej firmy – dodał. Wiceminister Kasprzak podkreślił, że MG zamierza w projekcie ustawy wprowadzić także 28 rozwiązań znoszących istniejące trudności w systemie prawa gospodarczego.

 

W opinii sekretarza stanu w MG, bezpośrednim wsparciem dla młodych biznesmenów jest również działalność Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. – Aktywizują one młodych ludzi, podnoszą ich kwalifikacje zawodowe oraz dają szansę na nowe, atrakcyjne miejsca pracy – przekonywał wiceminister. Co roku nagradzamy najlepsze pomysły na tworzenie nowych inkubatorów – podkreślił. Dzięki ich działalności powstają nowe przedsiębiorstwa, a młodzież ma szansę zdobyć przygotowanie praktyczne, wysoko cenione na rynku pracy – dodał.

 

 

 

Obecnie przy uczelniach wyższych działa 31 oddziałów Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości (AIP). Do tej pory w 34 inkubatorach swoją działalność rozpoczęło 3 tys. firm. Z AIP wyszły m.in. portale społecznościowe Goldenline i Fotoblog. M

inisterstwo Gospodarki otrzymało od Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości (AIP) Lwa Młodego Biznesu za promocję i wspieranie przedsiębiorczości

 

 

 

Źródło: Ministerstwo Gospodarki
01-04-2011

Loading Comments