Gorące tematy
Czy wyższa kwota wolna od podatku za 2017 r. w kwocie 6600 zł?
Wyniki sondażu: sondaż 111 głosów
12%

Nadal jest zbyt niska

13 głosów
84%

Powinna jeszcze bardziej wzrosnąć

93 głosów
5%

Większość podatników nie odczuje jej w swoich portfelach?

5 głosów
Kalendarz podatnika
Wciąż możesz otrzymać 100 000 zł na badania i rozwój
Redakcja
http://sxc.hu/
Prometeia Capital sp. z o. o.

Wciąż możesz otrzymać 100 000 zł na badania i rozwój

Podziel się tym artykułem:   

Kolejne wrocławskie przedsiębiorstwa złożyły wnioski o dofinansowanie w ramach projektu „Bony na innowacje” organizowanego przez firmę Prometeia Capital. Firmy, które zlecą realizację usług jednostkom naukowym mogą uzyskać do 100 tys. bezzwrotnego dofinansowania. Kolejny nabór już we wrześniu!

Wrocławska firma Prometeia Capital w ramach projektu  „Dofinansowanie innowacyjnych przedsięwzięć poprzez udzielanie bonów na innowacje przez Prometeia Capital sp. z o. o.” udziela bezzwrotnych bonów, które mogą zostać przeznaczone na świadczone przez jednostki naukowe usługi badawczo-rozwojowe dotyczące wdrożenia lub rozwoju produktu lub technologii. 

 

 

          W sierpniu kolejne przedsiębiorstwa złożyły wniosku o grant, które będą mogły przeznaczyć na realizację usług badawczych. W ramach kolejnych naborów zapraszamy wszystkie firmy z Wrocławia i okolic, które są zainteresowane wykonaniem usług przez wyspecjalizowane jednostki. Udzielamy do 100 tys. zł bezzwrotnych grantów, dzięki którym możliwe jest akceleracja współpracy środowiska naukowe i biznesowego -  mówi Maciej Olszowy, kierownik projektu w Prometeia Capital sp. z o.o.

 

Warunkiem otrzymania dofinansowania jest realizacja projektu, który wpisuje się w tzw. obszary dolnośląskich regionalnych specjalizacji ( (np. branża chemiczna i farmaceutyczna, produkcja maszyn i urządzeń, obróbka materiałów czy technologie informacyjno-komunikacyjne). Bon może być wydatkowany m.in. na opracowanie nowej usługi, udoskonalenie obecnej usługi lub wyrobu, wykonanie testów wdrożeniowych, wykonanie analiz przedwdrożeniowych, prowadzenie badań i analiz w zakresie optymalizacji produktu.
 

Gdzie uzyskać więcej informacji?
 

Firmy, które mają ciekawe pomysły i chciałyby je zrealizować, angażując naukowców z jednostek naukowych mogą zgłosić się do specjalistów z Prometeia Capital, którzy mogą udzielić konsultacji i doradzić m.in. w zakresie wstępnej oceny możliwości dofinansowania projektu, wpisywania się MŚP i jego pomysłu/problemu w warunki konkursu (np. wpisywania się w inteligentne specjalizacje regionu), poszukiwania kompetentnych zespołów naukowych do współpracy  w ramach bonu oraz pomocy w przygotowaniu dokumentacji aplikacyjnej. 

 

Część przedsiębiorstw ma obawy dotyczące charakteru i formy współpracy ze środowiskiem naukowym. Dlatego w ramach projektu oferujemy niezbędne doradztwo dla wnioskodawców, w tym także obejmujące pomoc w skojarzeniu przedsiębiorców z potencjalnymi wykonawcami usług, z którymi nawiązaliśmy współpracę. Wszystkim zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony projektu (www.bon.prometeia.pl) oraz do kontaktu z naszymi pracownikami - dodaje Maciej Olszowy
 

Środki w ramach projektu pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, za jego realizację odpowiada wrocławska firma doradcza – Prometeia Capital sp. z o.o. 

 

Podziel się tym artykułem: