Gorące tematy
W jaki sposób rozliczysz się w 2018 r. z fiskusem?
Wyniki sondażu: sondaż 432 głosów
86%

przez internet przy użyciu programu do rozliczenia PIT-ów

371 głosów
9%

samodzielnie wypełnię papierowy formularz PIT

41 głosów
2%

skorzystam z usług księgowego lub doradcy podatkowego

9 głosów
3%

zrobię to w inny sposób

11 głosów
Kalendarz podatnika
Wciąż możesz otrzymać 100 000 zł na badania i rozwój
Redakcja
http://sxc.hu/
Prometeia Capital sp. z o. o.

Wciąż możesz otrzymać 100 000 zł na badania i rozwój

Podziel się tym artykułem:   

W dniu 1 czerwca 2018 r. Prometeia Capital sp. z ogłosiła kolejny nabór w ramach projektu „Bony na innowacje”. Firmy, które zlecą realizację usług jednostkom naukowym mogą uzyskać do 100 tys. bezzwrotnego dofinansowania. Aplikuj już teraz!

Wrocławska firma Prometeia Capital w ramach projektu  „Dofinansowanie innowacyjnych przedsięwzięć poprzez udzielanie bonów na innowacje przez Prometeia Capital sp. z o. o.” udziela bezzwrotnych bonów, które mogą zostać przeznaczone na świadczone przez jednostki naukowe usługi badawczo-rozwojowe dotyczące wdrożenia lub rozwoju produktu lub technologii. 

 

 

Z dniem 1 czerwca br. ogłosiliśmy kolejny nabór „Bonów na Innowacje, z którego mogą skorzystać przedsiębiorcy mający siedzibę we Wrocławiu bądź okolicach. Udzielamy do 100 tys. zł bezzwrotnych grantów, dzięki którym możliwe jest akceleracja współpracy środowiska naukowe i biznesowego -  mówi Maciej Olszowy, kierownik projektu w Prometeia Capital sp. z o.o.

 

Warunkiem otrzymania dofinansowania jest realizacja projektu, który wpisuje się w tzw. obszary dolnośląskich regionalnych specjalizacji ( (np. branża chemiczna i farmaceutyczna, produkcja maszyn i urządzeń, obróbka materiałów czy technologie informacyjno-komunikacyjne). Bon może być wydatkowany m.in. na opracowanie nowej usługi, udoskonalenie obecnej usługi lub wyrobu, wykonanie testów wdrożeniowych, wykonanie analiz przedwdrożeniowych, prowadzenie badań i analiz w zakresie optymalizacji produktu.
 

Gdzie uzyskać więcej informacji?
 

Firmy, które mają ciekawe pomysły i chciałyby je zrealizować, angażując naukowców z jednostek naukowych mogą zgłosić się do specjalistów z Prometeia Capital, którzy mogą udzielić konsultacji i doradzić m.in. w zakresie wstępnej oceny możliwości dofinansowania projektu, wpisywania się MŚP i jego pomysłu/problemu w warunki konkursu (np. wpisywania się w inteligentne specjalizacje regionu), poszukiwania kompetentnych zespołów naukowych do współpracy  w ramach bonu oraz pomocy w przygotowaniu dokumentacji aplikacyjnej. 

 

Część przedsiębiorstw ma obawy dotyczące charakteru i formy współpracy ze środowiskiem naukowym. Dlatego w ramach projektu oferujemy niezbędne doradztwo dla wnioskodawców, w tym także obejmujące pomoc w skojarzeniu przedsiębiorców z potencjalnymi wykonawcami usług, z którymi nawiązaliśmy współpracę. Wszystkim zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony projektu (bon.prometeia.pl) oraz do kontaktu z naszymi pracownikami - dodaje Maciej Olszowy
 

Środki w ramach projektu pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, za jego realizację odpowiada wrocławska firma doradcza – Prometeia Capital sp. z o.o.


Podziel się tym artykułem: