Walczysz z dłużnikiem? Są inne możliwości…
http://sxc.hu/
Gredan

Walczysz z dłużnikiem? Są inne możliwości…

Darmowy program do rozliczania PIT

Windows, MacOS, Linux, iOS oraz Android

Rozlicz PIT online

lub pobierz za darmo

Jest mieszkańcem województwa śląskiego lub mazowieckiego w mieście, które liczy poniżej 500 tysięcy osób. Średnie zadłużenie takiej osoby to 17. 161 złotych. A czy ty wiesz co zrobić, żeby odzyskać swój dług?

Przeczytaj i przekonaj się.

Czego dowiesz się z tego artykułu?

  • Jak działa giełda wierzytelności
  • Dlaczego warto z niej skorzystać

Handel długami

W swojej ofercie możliwość skorzystania z giełdy długów oferuje większość firm działających w sektorze windykacyjnym. Mechanizm działania jest dziecinnie prosty i przypomina Allegro.pl Z tą różnicą, że tutaj przedsiębiorcy wystawiają na sprzedaż swoje niespłacone należności. Osoba, która chce pozbyć się niechcianego zadłużenia wystawia wierzytelności, których nie spłacili dłużnicy na sprzedaż. A inny zainteresowany kupuje je. Pośrednictwo firm windykacyjnych ogranicza się nie tylko do udostępnienia platformy, gdzie możliwa jest wymiana, ale często także do pobierania opłat. Dlatego sprawdzajmy, czy firma, która świadczy takie usługi nie ukrywa żadnych kosztów. – W przypadku giełdy długów Recupero.pl cały proces obejmujący rejestrację, wystawienie wierzytelności na sprzedaż i samą transakcję jest całkowicie bezpłatny – podkreśla Jolanta Wodniak, Dyrektor Handlowy Gredan Sp. z o.o.

Trochę o zaletach

Internetowe giełdy wierzytelności to usługa skierowana zarówno do przedsiębiorców jak i osób prywatnych. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy posiadają wierzytelności niespłacone przez dłużników w szczególności, gdy kwoty pozostałe do zapłaty nie są wysokie. Windykacja i wykup wierzytelności w tym przypadku mogą być mało opłacalne. Kilka niezapłaconych faktur znacznie łatwiej „wystawić na sprzedaż” niż zlecić windykację profesjonalnej firmie, ponosząc koszty. Atutów takiego sposobu na pozbycie się długu jest znacznie więcej. – Wystarczy wypełnić krótki formularz rejestracyjny, ustalając login i hasło. To zajmie nam zaledwie 5 minut i…już możemy wystawić wierzytelność na sprzedaż – tłumaczy Jolanta Wodniak, Dyrektor Handlowy Gredan Sp. z o.o. Często wystawienie długu na giełdzie mobilizuje osobę, która nie płaci do uregulowania należności. Dlaczego? – W przypadku Recupero.pl wyróżniająca jest skuteczność pozycjonowania strony internetowej. To sprawia, że informacje tam zamieszczane docierają do większej liczby osób zainteresowanych wykupem wierzytelności. Często zdarzają się sytuacje, w których, po wystawieniu długu na sprzedaż, osoby zalegające z płatnościami, same je regulują. – wyjaśnia Jolanta Wodniak.

Inni już wystawiają

O tym, że warto skorzystać z tej metody przekonał się osobiście Pan Adam z Krakowa. Na biurku 41-letniego właściciela firmy budowlanej zaczęły się gromadzić niezapłacone faktury od „opornego” kontrahenta. – Zazwyczaj wystawiam taki dokument z 14-dniowym terminem płatności. Mój dłużnik od jakiegoś czasu zaczął spóźniać się z opłatami. Kiedy uświadomiłem sobie, że mam już 7 niezapłaconych faktur postanowiłem działać, ale nie chciałem ponosić dodatkowych kosztów – tłumaczy. Pan Adam szukał rozwiązania przez internet i tak dowiedział się o możliwości sprzedaży takich wierzytelności. – Wystawiłem dług na sprzedaż i to był strzał w dziesiątkę. Pomimo, że długu nikt nie kupił, parę dni po tym, na moim firmowym koncie pojawiły się zaległe należności. Dłużnik sam je uregulował – mówi Pan Adam. Jestem bardzo zadowolony z takiego rozwiązania. Jeżeli jeszcze raz zdarzy się taka sytuacja, nie będę się długo zastanawiać nad tym, co zrobić – dodaje.

Możesz ochronić się przed niechcianym zadłużeniem. Jak? Sprawdź jak działa inne bezpłatne narzędzie – pieczęć prewencyjna.

Sprzedałeś swój dług?

A może chciałbyś to zrobić, ale masz wątpliwości?

Zachęcamy Was do dyskusji i czekamy na komentarze.


Monika Barzycka
Gredan Sp. z o.o.  

Loading Comments
Gorące tematy
Czy przez 500+ kobiety świadomie rezygnują z pracy?
Wyniki sondażu: sondaż 176 głosów
50%

Tak

88 głosów
15%

Nie

27 głosów
1%

Nie mam zdania

1 głosów
34%

To wina pracodawców, bo za mało im płacili

60 głosów
Kalendarz podatnika

Formularze PIT

Formularze PIT do druku

Zainteresuje cię także
Jak skutecznie postępować z dłużnikiem?