Gorące tematy
Czy 500 zł na dziecko to dobry pomysł?
sondaż 424 głosów
20%

Tak, gdyż przyczyni się do większej ilości urodzeń dzieci

83 głosów
21%

Nie, gdyż pieniądze trafią do niewłaściwych rodzin

89 głosów
59%

Nie jest to wystarczająca zachęta dla rodziców do posiadania dzieci

252 głosów

GŁOSUJ

Kalendarz podatnika
W ostatnich latach Polska może pochwalić się najwyższym...
KS
http://sxc.hu/

W ostatnich latach Polska może pochwalić się najwyższym wzrostem gospodarczym w Europie

Podziel się tym artykułem:   

Po latach kryzysowych w 2011 r. wzrost gospodarczy przekroczy 4 proc., dlatego można określić go jako relatywnie udany – powiedział minister Jacek Rostowski podczas spotkania wigilijnego w Ministerstwie Finansów 16.12.2011 r.

Celem rządu jest zmniejszenie deficytu budżetowego

Minister podkreślił, że wzrost gospodarczy Polski w ostatnich latach wyniósł 15,4 proc. i był najwyższy w Europie. Druga pod tym względem Słowacja zanotowała blisko dwukrotnie mniejszy wskaźnik. – Te cztery lata zostały docenione nie tylko przez wyborców, ale również inwestorów. To powoduje, że notowania Polski, wbrew niektórym przewidywaniom, utrzymują się na stabilnym poziomie – powiedział minister Rostowski.

Zdaniem ministra dzięki wytężonej pracy udało się opracować program konsolidacji finansów publicznych, który nie doprowadził do społecznych napięć. – W 2012 r. mamy nadzieję na zlikwidowanie nadmiernego deficytu, zgodnie z prognozami np. Międzynarodowego Funduszu Walutowego – dodał Jacek Rostowski.

Minister podziękował zebranym członkom kierownictwa Ministerstwa Finansów za sprawny przebieg polskiego przewodnictwa w Radzie UE, wśród nich najbardziej zaangażowanym we współpracę z Brukselą oraz wysoko ocenianym przez Komisję Europejską wiceministrom Wiesławowi Szczuce oraz Jackowi Dominikowi.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. byli ministrowie finansów: Teresa Lubińska, Jerzy Osiatyński, Jarosław Bauc, Marek Belka, Marek Borowski, Mirosław Gronicki i Stanisław Kluza oraz przedstawiciele kierownictwa i pracowników resortu, a także Krystyna Skowrońska i Sławomir Neumann z sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

 

Źródło: Ministerstwo Finansów

Podziel się tym artykułem:   
Grupa SIS
NewConnect.infoNewConnect.info Podatnik.infoPodatnik.info Korporaty.plKorporaty.pl